Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit csináljak a sérült word...

Mit csináljak a sérült word fájllal?

Figyelt kérdés

A laptopomon az egyik word fájl egyik napról a másikra sérültként írja ki. Eddig tökéletesen működött, mindig megtudtam nyitni és írni hozzá, most viszont nem engedi megnyitni és ezt írja ki:Hiba a fájl megnyitásakor.

Próbálkozzon a következő műveletekkel:

* Ellenőrizze engedélyeit a dokumentumhoz és a meghajtóhoz.

* Ellenőrizze, hogy van-e elegendő memória vagy szabad lemezterület.

* A fájl megnyitásához használja a szöveg-helyreállító konvertálót.

Na már most én minddel megpróbálkoztam amiket ebben a szövegben felsorolt, még a megnyitás es javítással is, viszont mindig ugyanezt írja ki. Meg néha azt hogy olvashatatlan szövegrészlet van dokumentumban. Nagyon fontos dokumentum volt, rengeteg energiát fektettem bele. Mégis hogy javítható meg?



2019. nov. 24. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A nagyon fontos dokumentumokról érdemes biztonsági másolatot készíteni. Próbáld megnyitni a Libre Office Writer programjával!
2019. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előveszed a mentést. Nekem is vannak "folyamatosan irogatok bele fontos dolgokat" dokumentumaim. Max. 1 hónaponként új fájl név pl. "fontos_20191125.docx" és a régebbi változatból 1-2 el van téve mentésbe 2 db. külső diszkre. Így ha sérül a fájl max. 1 hónap veszik el. De ha nagyon fontos és sokat változtatok akkor gyakrabban is kap új "változatot". És mentés... mentés... ha már sérül a fájl akkor: lemásolni egy új példányba és minden kísérletet az új példányon elvégezni. Azt megpróbálni libre office-al megnyitni hátha sikerül. A sérült "eredetit" meg jól elmenteni.
2019. nov. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom a git-et.

Nem feltétlenül csak programkódok verziókövetésére jó. :)

Így nem lesz 40 verzióra új fájl, csak egy, de bármelyik régebbi feltöltött verziót egy kattintással vissza tudod tölteni.

2019. nov. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Shaddark ***** válasza:

És még egy jó tanács:

A Pen-drive NEM adat-TÁRROLÓ, csak adat-HORDOZÓ.

Addig tartjuk rajta a dolgainkat amíg elszállítjuk A pontból B pontba.

Ezt sokan nem tudják, és azon dolgoznak...


Menteni tudsz felhőbe is, egy Gdrive-t vagy a Windowshoz / Wordhöz adott One Drive akár automatikusan is el tudja menteni neked a dolgaidat oda. Érdemes használni.

Persze csak ha nem szupertitkos amit csinálsz.


Ezeket még megpróbálhatod, hátha bejön valamelyik...

[link]

ha ezek nem jönnek be (mindenképpen ezekkel kezdd)

akkor:

[link]

2019. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!