Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség a fájlformátum...

Mi a különbség a fájlformátum és a fájlkiterjesztés között?

Figyelt kérdés
Ugyan azt jelentik, vagy van, amikor különbözik a jelentésük?
2019. nov. 26. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A formátum az hogy kép, hang, videó, a kiterjesztés meg hogy .png .mp3 .avi legalább is szerintem.
2019. nov. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Magam sem mondhattam volna el jobban.
2019. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

A file formátumára utal a file-kiterjesztés.


Tehát vegyünk egy képet, mondjuk legyen az egyszerűség kedvéért a BitMaP-formátum, amit a ".BMP" kiterjesztéssel szoktak jelezni.


Ez a formátum:

[link]


A leírás szerint a file első két byte-ja: "BM" mondja meg egyértelműen, hogy egy "bitmap"-file-ról van szó.


A file kiterjesztését átírhatod akármi másra is, pl TXT-re, de attól az még nem lesz szöveg, átírhatod MP3-ra is de attól nem lesz zene.


Vagyis a file formátuma egyértelműen leírja, hogy mit tartalmaz a file, miközben a kiterjesztés csupán utal rá!

2019. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2019. nov. 26. 20:21
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 A Bitmap szintén kiterjesztés, mert a .mbp kiterjesztés a Bitmap rövidítése.


Vagyis a fájl formátuma egy konkrét szó (pl. kép), ami egyértelműen leírja, hogy mit tartalmaz az adott fájl, miközben a kiterjesztés csupán utal rá. Illetve egy adott formátumhoz (pl. kép) többféle kiterjesztés is tartozhat programoktól függően. Szerintem legalábbis :) Én így értelmeztem az írottakat.

2019. nov. 27. 12:37
 6/6 anonim ***** válasza:
A formátum az, ami az adat valódi jellegét megadja. A kiterjesztés csak egy segítség neked és a rendszernek.
2020. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!