Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 gyorsindítás?...

Windows 10 gyorsindítás? Valaki megmondaná a különbséget?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Windows 10-es op.rendszerű laptopom. Van benne egy olyan beállítás hogy a rendszer gyorsindítása, ajánlott beállítás. Na most, mikor beállítottam, és amikor legközelebbi alkalommal indítottam el a gépet, akkor az üzemidőnek kb. 22 órát jelzett ki, pedig ki volt kapcsolva. Ez a beállítás hatással van a gép energiafogyasztására?

2019. nov. 28. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami olyasmi lehet, hogy nem állítja le teljesen a rendszert, csak amolyan hibernált állapotba helyezi, de ez nem összekeverendő a hibernálással, amikor a memória tartalmát kiírja és lekapcsol. Nekem rendszerint az első dolgom kikapcsolni az ilyen és hasonló funkciókat, a mai teljesítményű számítógépek és SSD-k korában az a pár másodperc nem sokat számít, amit nyerni lehet a gyors indítással, viszont én sokkal jobban szeretem, ha teljesen újra lett indítva a rendszer és 0 perctől indul az üzemidő. Kevesebb, mint egy perc alatt elindul, ennyit ki tudok várni. Sőt várni sem kell, mire elhelyezkedek, betöltött a gép, pedig nem mai, lassan 8 éves, Windows 10 rendszer és SSD.

Az energiafogyasztásra nincs hatással, csak gyorsabban ébred fel a rendszer, szándékosan nem az indul szóval fogalmaztam.

2019. nov. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsold ki, különben ha azt hiszed hogy le van állítva a gép és lehúzol egy lemezt az akár adatvesztést is okozhat, mert valójában a kernel csak hibernálva van.


Bekapcsolása csak akkor okoz gyorsulást ha 5400-as HDD-ről bootolsz. ekkor minden gépbontás előtt shift+kikapcsolásal illik leállítani a gépet, ha elfelejted adatvesztéssel számolhatsz.

2019. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki tök felesleges. Nálam olyat produkált hogy rámentem a leállitásra de csak újrainditotta a rendszert
2019. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ment a zöld pacsi!
2019. nov. 30. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!