Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik Magyar nyelvű mestersé...

Létezik Magyar nyelvű mesterséges intelligencia?

Figyelt kérdés

2019. dec. 4. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
ööö... nincs. Mondjuk angol, orosz és német nyelvű sincs. Az intelligencia nem a nyelvtől függ.
2019. dec. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Teljes mértékben értelmetlen kérdés.

Egy mesterséges intelligenciának nincsen (emberi) nyelve.

Leírom sokadjára is: A mesterséges intelligencia egy program, ugyanolyan, mint a Windows vagy a Powerpoint.

Más a belső működési elve ugyan, de attól még ugyanúgy csak egy szoftver, nem egy mesebeli félélőlény.

2019. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem a kérdező valami olyasmire gondolt inkább, hogy azok a robotok, amelyek fel vannak vértezve MI-vel, azok értenek-e magyarul.


Egy tökéletesen működő mesterséges intelligenciának minden nyelven tudnia kell, és minden létező információt ismernie kell.


Maga az internet is felfogható egy MI-nek. Egy kézzelfogható példa a Google-kereső, ami sokszor "előre próbálja kitalálni", hogy mire szeretnél rákeresni. Arról nem is beszélve, hogyha keresgélsz a neten egy-egy processzor vagy videókártya után, akkor "érdekes módon", ha meglátogatsz bizonyos oldalakat (akár a GYK-t), ott is megjelennek célzottan neked szánt reklámok processzorokról és videókártyákról.


A legtöbb ember agyi működéséből kiindulva végtelenül egyszerű megalkotni egy MI-t... :-) ...tulajdonképpen egy deduktív rendszer.


Az igazi MI az emberi agyra hasonlít, vagyis szinapszisok által összekötött neuronhálóhoz, ezért hasonlít az internetre: szerverek-kliensek hálózata.


Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy hogyan érik majd el azt az MI-ben, hogy önálló döntéseket is tudjon hozni, és ki tudjon találni valami újat. Ugyanis az tanulás és az emlékezés még könnyen megoldható. De ez csak a vicc kategória még mindig... :-)

2019. dec. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érthető a 38%...
2019. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#IgazMondó reloaded!

Kissé le vagy maradva a témában. Meg a #2-es is.


Nem "csak szoftver", vagy oprendszer. Tudnak döntéseket hozni, és új dolgokat is találnak ki, mert önfejlesztők is vannak már.

A probléma a számítógépes adatfeldolgozás fellendülése óta csak a megfelelő információk kikeresése. Erre találtak már megoldást.


Ezen új rendszerek szempontjából nyelvhasználat nem MI probléma. A gondolkodás az. Az hogy mit mondjunk. Hagyományos értelemben persze a helyes nyelvhasználat programozói kihívás, de annak végeredményét nem nevezném mesterséges intelligenciának a saját megoldásokkal előállni képes "selflearning" rendszerek mellett. Persze a tanulást is programozni kell, de a tudás már a sajátja lesz nem "mesterséges", általunk adott.

A magyar nyelvet valóban nehezebb kódolni, ahogy a megvalósult fordítógépek teljesítményéből látszik. Szerintem a magyar nyelv, helyesen használva és ismerve logikájában, belső szerkezetében, építkezésében szervesen összefonódik a világ működési rendjével. (Ez alatt nem a tudományos leírást értem) Ez viszont nem kell hátrányt jelentsen az MI-nek elvileg. A gond az, hogy a világban elterjed gondolkodási mód leginkább nem magyar nyelven alapul. Látható is, hogy a magyar nyelven nevelkedett tudósok komoly áttöréseket tettek a valóság tudományos megismerésében is.



"emlékezés még könnyen megoldható" - épp ez nem volt eddig (4 évvel ezelőttig) megoldott, és gyakorlatban azaz valós időben használható


"De ez csak a vicc kategória még mindig." - sajnos (?) a mi képességeink viccesek ahhoz képest mit tud a megfelelő tanulási háttérrel felnevelt MI


Nézzetek utána a DeepMind projektnek

2019. dec. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3: Ó, Te utolsó hazugmondó kretén, csak tudnám miért érzed magadat felkentnek arra, hogy ebbe a témakörben büfögd a válaszaid, ahelyett, hogy inkább kimennél az onokákkal játszani, az kevésbé lenne kínos, mint amiket ide behánysz néha...
2019. dec. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én az olyasmire gondoltam mint pl ALEXA vagy SIRI. Azt tudom hogy nincs/még nem létezik hozzájuk magyar nyelv, de hogy valami olyasmi mint például aminek írsz valamit chatben és válaszol valami okosat.
2019. dec. 5. 12:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Ott sem az MI magyar nyelvű, hanem a nyelvi felismerő része.

Ilyenből van magyar szóban és írásban is.

2019. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!