Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Használható és viszonylag jó...

Használható és viszonylag jó magyar nyelvű felolvasó program (akár fizetős is), ami vetekszik a Speakboarddal, vagy talán jobb is attól?

Figyelt kérdés

Jó volna ha létezne egy legalább olyan jó felolvasó, mint a Speakboard, ami képes rendes, emberi és nem droid hangú szövegfelolvasásra, képes valamilyen szinten hangsúlyozni is a szöveget (az írásjelek figyelembevételével) és persze képes beolvasni az adott szöveget valamilyen hangfájlba.


A Speakboarddal csupán az az egyetlen problémám, hogy a neten csupán az agyon hackelt, félig működő változatok elérhetőek, és mivel a forgalmazó megszűnt, ezért esélyem sincs legális módon beszerezni.


Én nagyon szívesen fizetnék egy olyan felolvasó programért, ami legalább olyan szintű (vagy még jobb is) mint a Speakboard, nem kerül csillagászati összegekbe (többtízezer forintba) és viszonylag élvezhető szövegfelolvasásra képes. Ha valaki tudna nekem segíteni ezügyben, annak nagyon hálás lennék.


2019. dec. 6. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
2019. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam az NVDA-t is, de azzal két nagy bajom is volt:


- MINDIG MINDENT felolvas, nem csak a kijelölt szöveget, ráadásul a beállításokban sem tudtam rátalálni arra, hogy ténylegesen csak azt a szöveget olvassa föl, ami ki lett manuálisan jelölve

- Nem képes "emberi hangon", csupán "droid hangon" megszólalni


Amúgy itt egy NVDA bemutató videó: https://www.youtube.com/watch?v=0_IKUo6Ql8M


Csak azért osztottam ezt meg, hogy ha a program valóban képes volna ezen a hangon megszólalni, nekem még az is jó volna. (A hangfáljba történő beolvasást akkor is borzasztóan hiányolnám.)

2019. dec. 6. 16:29
 3/4 anonim válasza:

A Balabolka program Microsoft Noémivel, szerintem elég jó alternatíva. És ingyenes.

Készítettem erről egy Tutorial videót.

https://www.youtube.com/watch?v=fN2tZv1xDAk

2022. okt. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mucsi Zsombor válasza:
én is ilyet keresek, csak olyat Amihez nem kell net kapvcsolat
2023. febr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!