Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows telepítésnél nem...

Windows telepítésnél nem engedi formázni a particiót. Miért? Kép hibakóddal lentebb.

Figyelt kérdés

[link] (Hibakód: 0x8004242d)

[link]



2019. dec. 8. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
törölni próbáltad? egyiket se engedi?
2019. dec. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Törölni nem szeretném mert,ha az után sem enged operációs rendszert telepíteni akkor nem tudom használni a laptopot. Jelenleg működik csak nagyon lassú szegény, meg akad 1-2 hiba. Ezért szerettem volna újra telepíteni. Ha más nem lesz veszek egy külső winchestert és lementek mindent. Aztán jöhet a teljes törlés/ újra formázás, de ezt szerettem volna elkerülni.
2019. dec. 8. 10:27
 3/13 DjImipapa ***** válasza:
Telepítés.... de hogyan??? Pendriveről, és bios szinten?
2019. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A windows saját telepítőjével. Nem az a gond, bebootol a pendrive.
2019. dec. 8. 11:26
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

A törléssel kb ugyanazt a hatást éred el mint a formázással. Ugyanis mindkettő mindent töröl a partícóról, csak a törlés a fájlrendszert is törli - amit a telepítő utána egyből újra létrehoz.

De az a véleményem a jelenlegi szinteden te jobb ha nem telepítgetsz op rendszert. Ahhoz legalább az alapokkal tisztába kéne lenni 😃

2019. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 CspCsj ***** válasza:
100%

A második képen írja, hogy hagyományos MBR típusú a partíciós tábla, az újabb UEFI telepítők meg GPT típust igényelnek.

Ehhez konvertálni kell MBR-ről GPT-re.

A Windows beépített lemezkezelői csak úgy tudják konvertálni, ha előbb törölsz minden partíciót a lemezről.


Külső programot kell használni, amik tudják törlés nélkül is konvertálni (persze adatmentés nélkül csak saját felelősségre).

Grafikus felületű programok: (működő Windows alól használhatók, újraindítást is kérnek)

- AOMEI Partition Assistant Lite

- EASEUS Partition Master FREE

Parancssoros programok: (Windows telepítőben indított parancssorból is használhatók)

- MBR2GPT Disk Conversion Tool

- GPTGen


[link]

[link]

2019. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert az a nagy helyzet mindenképp törölnöd kell ha jó telepítést akarsz, különben a Windows nem tudja létrehozni a rendszer számára fenntartott 550 megàs rejtett partícót... Annak hiányában meg elvesztesz alapból pár lehetőséget..
2019. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Akkor marad a külső winyóra mentés és teljes gyalu. Bár eddig működött, hogy csak a rendszer particiót formáztam és tettem újra. Gondolom ahhoz lehet köze, hogy eddig működött a dvd olvasó és ugyan az a telepítő lemez volt használva mint előtte.
2019. dec. 8. 13:38
 9/13 anonim ***** válasza:
A rendszer partíciót töröld. A többi partíción nyugodtan otthagyhatod az adatokat :)
2019. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak annyi a probléma hogy a pendrive amit készítettél GPT partíciós sémára készült, ezért kéne neki GPT partíció.

Ha hagyományos MBR-eset csinálsz akkor engedni fogja formázni is.

2019. dec. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!