Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Előre telepített Win10 egyetle...

Előre telepített Win10 egyetlen C partíciót tud csak létrehozni? Nincs lehetőség C, D -t létrehozására az elején?

Figyelt kérdés
Néhány ismerősöm gépén láttam 1TB-os C például.
2019. dec. 20. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lemezkezelőben még szabadon tudsz darabolni újratelepítés nélkül is.

Ha nem lemezkezelőt használsz hanem harmadik fél programját (partition manager), az is át tud helyezni területet más partícióról vagy újat létrehozni anélkül hogy újra kellene telepítened a Windows-t (mivel mindig csak a szabad terület kerül áthelyezésre vagy logikai egységgé alakítva))

2019. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
De van..csak elore szolni kell a telepitesnel hogy ize kered hogy particionaljon...ha nem mondasz semmit (nem valasztod ki hogy particionaljon) akor bizony csak C lesz az egesz merevlemezen.
2019. dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne? Már a DOS is tudta ezt, nem hogy egy modern rendszer. Csak sokan sz*rnak rá, és bele sem gondolnak, ez mekkora gondokhoz vezethet például egy sérült partíciós tábla esetén.
2019. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

OK, köszi szépen.

Azt hittem nincs lehetőség, itt az oldalon is olvastam 1 TB-os C-kről. De láttam olyant ahol 500-500GB a felosztás...


Persze utólag lehet akár lemezkezelőben is, akár valamilyen live particionáló programmal.

2019. dec. 20. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ma már úgy érdemes és nem is drága már, hogy van egy 250 Gb-os SSD-éd egybe az operációs rendszernek és van egy 1TB merevlemezed minden cuccodnak.
2019. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
2019. dec. 20. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!