Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért használja folyamatosan...

Miért használja folyamatosan a lemezt a system nevű folyamat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy windows 10es operációs rendszerrel bíró kis laptopom, vadiúj. A problémám mar szinte akkor jelentkezett, mikor megkaptam: egy system nevű folyamat állandóan 100%on pörgeti a lemezt, emiatt a gép gyakorlatilag használhatatlan, lassú es lefagy.. néha megjön az esze, és a lemezhasználat percek erejéig vissza tér 8-9%ra,de utána valamiért megint kezdi...Egyszer már újratelepítettem a rendszert, és működött egy ideig szinte tökéletesen... már az őrületbe kerget ez a sz*r.

2019. dec. 21. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
SSD-t neki, anélkül sosem lesz az igazi.
2019. dec. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:
30%

"SSD-t neki, anélkül sosem lesz az igazi."


Ez tüneti kezelés!

2019. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne a százalékos értéket írd le, hanem azt amit a feladatkezelő a "Lemez" oszlopban ír. Én arra lennék leginkább kíváncsi, hogy az mennyi MB-ot jelent másodpercenként, tehát az írási sebességre (MB/s). Az alapján meg tudnám körülbelül mondani, hogy tényleg csak egy SSD kéne és megoldódna a gond, vagy más van a háttérben.
2019. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó válaszolónak: Nagyon változó, van olyan amikor 100%on pörög és 10-20M/s körül nyomja, és van amikor ugyancsak 100% de akkor ilyen 1-10M/s az értéke..
2019. dec. 21. 13:32
 5/9 A kérdező kommentje:
*MB/s
2019. dec. 21. 13:33
 6/9 anonim válasza:
12%
Lennie kell egy system32 fájlnak. Keresd meg és töröld le.
2019. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kellene gondot okoznia 10-20MB/s írásnak. Még ha 5400rpm-es is a HDD, akkor is egy modernebb típus képes 100MB/s szekvenciális írási/olvasási sebességre, régebbi is megüti az 50MB-ot, szóval elvileg jónak kéne lennie. Az viszont előfordulhat, hogy túlmelegszik a HDD, ettől lassul be minden, esetleg szektorhibás, amit HD Sentinel-el tudsz ellenőrizni. Az is megeshet modelltől függően, hogy már közel sem képes olyan gyorsan írni/olvasni, ezért terheli meg ez a folyamat. Lehet a kábel sérült vagy mozdult ki, ez is lassíthatja a rendszert, bár random fagyások is előfordulhatnának akkor, nem pedig csak a system folyamat beindulásakor fordulna elő így fagyás. Mindenesetre lecsekkolhatnád a HDD csatlakozását is, hátha tényleg csak kimozdult/hibás kábelről, vagy rossz SATA portról van szó.

Viszont általánosságban elmondható, hogy a Windows 10 a legjobban SSD-n érzi magát, szóval érdemes lehet egy SSD-re beruházni. Egy belépő szintű 10 000Ft-os 256GB-os SSD is bőven megteszi.

2019. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2020. nov. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8-as vagyok, a gond ahogy látom részben a windows update, másrészt a vevői élmény javítása érdekében történő adatgyűjtés miatt lehet:)
2020. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!