Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok két PDF fájlt...

Hogyan tudok két PDF fájlt összefűzni az alábbi módon?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő;

Van egy sok oldalas dokumentumom, amit digitalizálnom kellene (scanneléssel). Evvel semmi probléma sem lenne, mivel a nyomtatóm tud folyamatos beolvasással scannelni, így csak berakom az adagolóba a papírokat, besszippantja és kész. Viszont ez egy két oldalasra nyomtatott dokumentum, az olvasó pedig csak egyik felét tudja letapogatni egyszerre. Tehát miután beolvasta az egyik felét, megfordítom a köteget és a másikkal is ugyanezt csinálom. Ekkor kapok két PDF dokumentumot, ami közül az egyik a páros míg a másik a páratlan oldalakat tartalmazza. A kérdés az, hogy ezeket a dokumentumokat hogyan lehetne oldalsorrend-helyesen összefűzni anélkül, hogy nekem kellene az oldalakat egyesével rendezgetni?



2020. jan. 6. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Én a következő módszert használom. Olyan szkenner programot használok (NAPS2), ami egy munkalapra betölti az összes szkennelt oldalt, és kijelölés után szabadon léptethető az adott oldal helye a listában. Azaz szkenneled a páratlan oldalakat, majd a párosokat, ezeket egy felületen látod egyből. Kijelölöd az első páros oldalt, és a léptető gombbal felviszed az 1-3. páratlanok közé, utána a 4. oldalt a végéről fel a 3-5 közé, majd a 6. oldalt fel az 5-7 közé, és így tovább. 1-2 perces művelet, majd miután megvan a sorrend, utána mehet a pdf-be mentés, ami csinál 1 darab pdf fájlt. Én múlt héten csináltam ezt 30 oldallal, kb 2 percet vett igénybe visszaellenőrzéssel.

(persze lehet van jobb módszer is, én ezt ismerem)

2020. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Sajnos evvel a módszerrel nem sikerült, mivel a program szerint nincs támogatva a nyomtatóm (pedig az illesztőprogramok frissek, a nyomtató meg 2 hónapja van meg).

Minden esetre sikerült a PDF24 nevű alkalmazással, azon belül volt egy 'Egyesítés cipzár módszerrel' nevű funkció, ami tök jól megcsinálta, 1 kattintásra.

2020. jan. 6. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!