Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Matlab letöltésével kapcsolato...

Matlab letöltésével kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Következő félévben az egyetemen Matlab programozást fogok tanulni, és gondoltam jó ha előre letöltöm itthon, és nézegettem. Viszont tudtommal ez egy fizetős szoftver. Kérdésem, hogy a próba verzió mit takar, mi az, ami hiányzik belőle, és mennyi ideig tart? Illetve esetleg van-e a BME hallgatóinak ingyenes licensze hozzá? És ha nekem a teljes verzióra lenne szükségem (mert a trial version túl rövid ideig tart, vagy nincs benne minden funkció, ami nekem kelleni fog) akkor az internet sötét oldaláról (nCore és társai) beszerezhető-e, illetve mennyire kockázatos? (Egyik ismerősömet Solid Edge kalóz verzióval kapták el, és százezreket kellett fizetnie, nem akarok így járni)

2020. jan. 17. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2020. jan. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ :D


Ehhez annyi kérdésem lenne, hogy milyen bme-s email cím kell nekik? Mert van ugye a címtáras ami egy 6 jegyű szám @bme.hu

És a link a megjegyzésben, ami a hszk oldalára mutat, ott van a BMENET azonosító, ami monogram 4 jegyű szám @hszk.bme.hu

És itt lehet regisztrálni az Ural2 szerverre, esetleg ez kéne hozzá?

Megjegyzem a hszk webmail login a fentiek közül egyiket se fogadja el

2020. jan. 17. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Na ez jó kérdés, én is mindig szenvedek ezzel :D

Igazából próbáld végig, az egyik csak jó lesz neki :D

2020. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az Ural2-re kell regisztrálni, mert egyiket sem fogadja el, ez ugye nem fizetős? Az információs oldalon nem írták...
2020. jan. 17. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ural is ingyenes, mint minden az egyetemen.
2020. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Részletes információk: [link] (csak egyetemi IP-ről férhető hozzá, otthonról csak VPN-en keresztül)


Az oldalon szerepel, hogy milyen bme-s email-címekről lehet regisztrálni. Több kollégiumi domain (pl. sch) is megfelel, de a mindenki számára elérhető HSZK-s email-cím is jó hozzá, amit az accadmin.hszk.bme.hu oldalon tudsz kezelni. És igen, tényleg ingyen van :)

2020. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!