Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dictafonos (MP3) hangfelvételr...

Dictafonos (MP3) hangfelvételről meg lehet állapítani valamilyen programmal, hogy belevágtak-e vagy egy az egyben úgy eredeti ahogy van?

Figyelt kérdés

Infós srácok, ismertek olyan programot, amivel lehet látni, hogy pl. van egy 60 perces hangfelvétel, és X és X helyen kivágtak velőle pár másodpercet ?


Illetve, ha van ilyen, akkor ez abszolút egyértelműen megállapítható, vagy pl. lehet amiatt is a megszakadás, mert mondjuk az illető nyomogatta a "pause" gombot felvétel közben?


(Én egyedül a Sony SoundForge hangszerkesztőről tudok, hogy azzal bele lehet vágni, csak azt nem tudom, hogy ez utána kimutatható-e)


köszi!


2010. júl. 22. 07:16
 1/6 Oberle Gábor ***** válasza:

A PC-k operációs rendszere megmutatja egy fájl tulajdonságainál, hogy az mikor lett létrehozva és módosítva lett-e azóta, amit egy másik dátum jelöl. Ha te nem szerkesztetted a fájlt, akkor meg lehet nézni, hogy mikor lett létrehozva és más dátummal jelezve lett-e rajta módosítás.

Egy órás felvételt nehéz végigfigyelni, de ha nem profik manipulálták a felvételt, akkor hallgatás közben kitűnik, hogy hiányoznak részek vagy össze lettek vágva részek.

2010. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem, hát köszi szépen, csak mivel iszonyat nagy a háttérzaj és minden szót nehéz elkapni benne, így aztán hiába fülel az ember sztem, tehát én úgy gondolom h ez a módszer ebben az esetben nem működik


a másik amit mondtál, a dátumosdi és módosítási meg létrehozási közti különbség, na okés, de ezt könnyen ki lehet magyarázni azzal, hogy az ide-oda mentegetések és a file átnevezése során kapott új módosítási dátumot, nem ?


vagy ez hogy van ilyenkor?


És hát harmadikként arra gondoltam, h esetleg létezik valami tök speckó szoftver ami esetleg tudja azonosítani, ha valahol szakadás van, pl. kivágtak egy percet de amúgy meg csak a háttérzaj megy, tehát a beszédből nem hiányzik éppen akkor semmi mondjuk, vagy ha hiányzik is, de logikus, ahogy jön, azaz ez nem tűnik fel a kivágás


Szóval akkor valami speckó szoftvert nem tudsz ernnek az ellenőrzésére? Marad a dátumosdi? Csak mert azzal még az a gond is meg van, hogy hát pl. nekem is tök más dátumra van állítva a windows, na most ilyen alapon aztán ez sokat nem árul el akkor, nem?

2010. júl. 22. 15:41
 3/6 Oberle Gábor ***** válasza:

Amit te keresel, az egy profi, titkosszolgálatok, nyomozóhatóságok által használt szoftver... Először is le kell szűrni a nagy háttérzajt, kitisztázni a felvételt, utána érzékelni kellene (ha egyáltalán van) a megvágott, kivágott részeket. Lehet, hogy van ehhez valami ingyenes szoftver, de mivel ez egy elég speciális feladat, nem hiszem, hogy ilyen szoftverhez olcsón és könnyen hozzá lehetne jutni...

Ha esetleg van audióstúdiós vagy tv-s ismerősöd, próbálj meg nála érdeklődni, hogy nem tudná-e megoldani az általad kért dolgokat a stúdióban.

2010. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ja értem, szóval akkor ez közel sem olyan egyszerű, hogy leülnek a gép elé aztán pl a sony sound forgeval vagy akármivel "megtisztítják" ..


na kérdés, h nyomozás esetén meddig merülnek ebbe bele, vagy inkább hagyják a frászba ...


de a másik dolog továbbra is rejtély szmámomra, hogy a egyértelműen lehet-e különbséget tenni aközött, hogy a pause-t nyomogatták felvétel közben vagy pedig belevágtak és ezért van a törés ...


már kérdeztem informatikust, de semmit nem tudott mondani :( nemtom milyen szakember tudna erre válaszolni, talán hangmérnök ...

2010. júl. 25. 11:57
 5/6 Oberle Gábor ***** válasza:
Ha valamilyen hangfelvételt összevágtak, hogy besározzanak, tehát tudod, hogy te (vagy bárki más, akiről a felvétel készült) nem abban a formában és időrendben mondtad a dolgokat, hanem vki negatív szándékkal ezt összevághatta, akkor nyugodtan fordulhatsz a hatóságokhoz, azok ki fogják deríteni, hogy összevágott anyag vagy eredeti és milyen célzattal készült. Viszont csak akkor fordulj hozzájuk, ha komoly ügyről van szó, mondjuk az nem tekinthető (a hatóságok szempontjából) komolynak, ha pl. az osztálytársad azt akarja, hogy a másik osztálytársad haragudjon rád és ezért öszevágott egy kamu beszélgetést...
2010. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

okéls, értem köszi


na azóta egy elektronikus zenét "csináló" dj sráctól kaptam 3 szoftvert ami tud ilyeneket csinálni, csak úgy néz ki hiába, mert túl komolyak ahhoz h tudjam őket kezelni, de elvileg képesek rá


hát a jogi része pedig nem tudom, az ügy nagyon is komoly, de tudod hangfelvétellel kapcsolatban egyszer már volét rossz tapasztalatom, ahol is úgy eljutott az egész ügy a bíróságig, hogy még indítványra sem voltak hajlandók megvizgsáltatni a beadott hanganyagot, pedig az aztán rendesen manipulálva volt, és mégis ....


és végül meg a bizonyíthatatlanság szempontjából nekem ez a dj srác azt mondta, hogy azt ugyan a jó isten se mondja meg, ha folymaatban volt egy felvétel, akkor most vajon nyomogatták a pause-t vagy valóban kivágtak vagy belevágtak valamit


a törés oké, az látszik azt mondja, na de annak okát semmilyen hangtechnikus profi nem fogja tudni megmondani, szóval látod érdekes egy dolog ez nagyon ....

2010. júl. 26. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!