Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Steam telepítése másik meghajt...

Steam telepítése másik meghajtóra?

Figyelt kérdés
Vettem egy 1 TB-os SSD-t. A terveim szerint erre telepíteném a Steam-et, hogy ne a C meghajtón foglalják a helyet a játékok. Hogyan tudom azt megoldani, hogy egy esetleges Windows újratelepítés után ne kelljen újra letöltenem a Steam-es játékokat? Próbaként ezt tettem: a Steam még a C meghajtón volt, az egyik nagyméretű játékot egyből egy új Steam könyvtárba telepítettem a D meghajtóra. (telepítésnél felajánlotta és éltem vele) majd Win reinstall, Steam ismét a C meghajtón, de nem jelent meg a telepített játékok között a D meghajtón lévő. Rányomtam a telepítésre, megadtam a D meghajtón lévő könyvtárat, hogy oda telepítse, ki is írta, hogy meglévő fájlok ellenőrzése, de aztán törölte a meglévő fájlokat és elkezdte ismét letölteni. Ha egyből a D-re telepítem majd a steamet akkor mi lenne?
2020. febr. 4. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

A backup nem így működik, a menetét a súgó leírja:

[link]

2020. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Tehát ha jól értelmezem ez így működne:

Telepítem a Steam-et a D:-re

Letöltök mondjuk 150 GB játékot

Windows reinstall előtt készítenem kell egy biztonsági mentést a D:-re ami szintén 150 GB

Majd Win reinstall

Telepítem a Steam-et a D:-re

Majd Steam visszaállítás

Szóval ha van 550 Gb játékom akkor nem is lesz elég az 1 TB-os SSD?

Nem vagyok nagy játékfüggő, csak elméleti kérdés.

2020. febr. 4. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanígy értelmeztem én is a leírást. A program a játékokat a saját telepítési mappájába telepíti be. Amikor törlöd a programot, az törli magával a játékokat is. Kivéve ha kimásolod a játékot egy másik mappába, majd visszamásolod a program telepítése után. Hogy ezt ne kézzel csináld, arra van ez a beépített backup-restore funkció.


Én egy másik trükköt próbálnék meg, hátha működik. A Steam kliens újratelepíti magát automatikusan akkor is ha hiányoznak bizonyos mappái, amíg megvan a steam.exe fájl a mappában. Tehát ha kitörölsz minden fájlt, de a steam.exe megmarad, akkor azt elindítva ugyanúgy települ a program, mintha a kliens telepítőjét indítanád el. A játékok a steamapps mappában vannak. A kliens újratelepítése azért kell, mert a windows újratelepítése miatt elvesznek a futáshoz szükséges fájljai.

A trükk az lenne, hogy nem backup-olsz, hanem meghagyod a D-n a programot meg a játékokat. Újratelepítés után nem újratelepíted a Steam-et, hanem belépsz a telepítési mappába és kitörölsz mindent, kivéve a steamapps mappát (itt vannak a játékok), és a steam.exe-t. A steam.exe-t elindítva a kliens újra felépíti magát, és ez csak a hiányzó fájlokat és mappákat pótolja, így a játék megmarad. Amit viszont nem tudok, hogy ez a módszer vajon csak a telepítési mappára és fájljaira vonatkozik-e, vagy újratelepít mindent (regedit, felhasználói fiók fájljai). Mert ha nem, akkor nem fog működni.

2020. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is valami hasonlón agyaltam. A héten valamikor kipróbálom, aztán megírom ide, hogy működik-e.
2020. febr. 4. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!