Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan játszhatok le egy...

Hogyan játszhatok le egy Multirom CD-t, amihez Adobe Flash Player kell?

Figyelt kérdés

Van egy 2009-es Multirom CD-m, és nem tudom lejátszani rajta a dalokat. Win 10-em van, próbáltam Internet Explorert, Edge-et, Operát.

Operában azt írja: "bővítményt az oldal blokkolta". "Flash beállítások kezelése" alatt "Engedélyezi a webhelyek számára a Flash futtatását" be van kapcsolva. Ha arra kattintok "A bővítmény futtatása ez alkalommal", csak tölt, nem játssza le.

Internet Explorer: csak tölt.

"Bővítmények kezelése" alatt Shockwave Flash Object engedélyezve, "Biztonság" alatt "ActiveX szűrés" kipipálva.

Edge: "Kijelölés az Adobe Flash használatához", "Egyszer engedélyezze", csak tölt. A cím elhangzik, de több nem.

Please help! :-)



2020. febr. 6. 11:58
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Bár több oldalon látható a MultiROM kifejezés főleg nyelvkönyvek mellett, de szabványt nem találtam ezen a néven.

MultiSession CD létezik, ahol az audio anyagot CD-játszón, míg az adatot PC-n lehet lejátszani egyazon CD-lemezről. Ezt CD-Plus vagy CD-Extra (ritkán CD-Interactive) néven lehet megtalálni és audio CD mellékleteként többnyire videóklippet tartalmaz.

Az ilyen MultiSession esetében fontos, hogy az audio anyag kerüljön előre, mert fordított esetben a legtöbb audio lejátszó csak az első (adat) sávot látja.


Ha tudnál mondjuk egy képet készíteni a tartalmáról (részletes adatokkal, mérettel, nem rejtett fájlkiterjesztésekkel), akkor egyszerűbb lenne válaszolni a kérdésedre.


A fent említett lemeztípusokhoz nem szükséges semmi program, a lemez tartalmazza a lejátszókat, vagy szöveges extra esetében böngészőből használható az anyag.


Szóval ha írsz egy fájllistát a lemezről, vagy lefotózod és feltöltöd valahova, szerintem előrébb jutnánk.

2020. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2020. febr. 8. 19:52
 3/3 Mr. V. ***** válasza:

Nos a válasz igen egyszerű:


Effective April 9, 2019, Adobe Shockwave will be discontinued and the Shockwave player for Windows will no longer be available for download.


Adobe Shockwave is a browser-based multimedia platform for interactive applications and video games. Retiring the Shockwave player for Windows is the last step in a multi-year process: Adobe Director, an authoring tool for Shockwave content, was discontinued on February 1, 2017 and the Shockwave player for macOS was discontinued on March 1, 2017.



Lefordítva: Már nem elérhető az swf-et lejátszó 2017 óta, ami végleg megszűnt 2019-ben, mivel már nem ezt a fajta interaktivitást használják, hanem inkább a html5 azonos funkcióit.



A megoldás egy régebbi gép (Vista) a rendszer-követelményeknek megfelelő Internet Explorer 7, vagy Mozilla Firefox 17, Flash player v11 és Shockwave Flash 12.3.


...lenne, de készítettem egy hordozható Firefoxot, melybe beleraktam a régi 12-es flash-t, teszteltem, működik!



Fontos!!!


Kezdőlapon alul: ADDONS

Majd a listában, ha szerepel újabb verzió is a Shockwave Flash 11.9.900.170 mellett (esetemben a 32.0.0.156, de neked lehet újabb vagy régebbi), azt le kell tiltani és újraindítani a böngészőt.


Szimplán belehúzod a start.html fájlt és nem figyelmeztet, nem kérdez, teszi a dolgát.


Nem kezdtem a böngésző magyarításába, hiszen ebben az esetben teljesen felesleges, angollal is elboldogultok.


Itt tudod letölteni:

[link]

2020. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!