Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Audacity programmal a...

Az Audacity programmal a hangfelvételek, amiket felveszek állandóan zúgás van alatta és nincs kedvem mindig kiszűrni a zajt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kérdés már adott. Annyit még érdemes elmondanom, hogy ez akkor történik, ha vezeték nélküli mikrofonról veszem fel. A keverőpulton már állítgattam a beállításokat, de nem szűnt meg a zaj. Érdekes módon, ha a laptop mikrofonjáról vettem fel, akkor már nem tapasztaltam ilyenféle zúgást. Azon gondolkodtam, hogy a alaplapi hangkártya nem kompatibilis a keverőpulttal és ez okozza a gondot.

2020. febr. 10. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Szimplán zajos a mikrofon gondolom.
2020. febr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten.

Vagyis ha a mikrofon rossz minőségű, akkor ennek megfelelően rossz lesz a hang is.

Nem merem kimondani, hogy vegyél jobb minőségűt, mert elküldesz a sunyiba, de lesz majd aki kimondja helyettem.

2020. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyugi, én nem olyan ember vagyok, aki elküld a sunyiba. :) Egyébként én erre nem gondoltam. Majd megnézem, aztán megírom, ez a probléma forrása.
2020. febr. 10. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A legvalószínűbb - ha folamatos, 50 Hz-es búgást tapasztalsz - hogy földhurokról van szó - a keverőpult /a vezeték nélküli mikrofon vevőegysége és a számítógép földelése nincs egy potenciálon.


Nagyon jó esetben az egyik készülék tápdugójának a megfordítása megoldja a problémát.


Rosszabb esetben a aszimmetrikus vonalkimenetek elválasztására van szükség (DI-BOX-párral, vonaltranszformátorral).

2020. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy míg a laptopon a felvétel közben a zúgást veszi fel, addig a hangszórókban nincs semmi zaj.
2020. febr. 10. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Integrált hangkártyák a legjobb minőségű mikrofonnal is produkálhatnak zúgást. Ha nagyon jó minőségben szeretnél felvenni akkor mindenképpen be kell fektetni egy külső audió interface-be. Sokszor ez az olcsóbb kategóriás mikrofonoknál is javítja a zúgás hallhatóságát. persze azért csodát ez sem tud. Ha zajos a mikrofon az ennél is megmarad.
2020. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már rájöttem mi volt a gond. Egy nagyon egyszerű probléma volt, figyelmetlen voltam.😣 A szoftveren max.-ra vettem a felvétel erősségét.
2021. jan. 12. 18:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a segítséget mindenkitől!
2021. jan. 12. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!