Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dual boot probléma?

Dual boot probléma?

Figyelt kérdés

Windows 10 van a laptopomon. Dual bootot próbáltam csinálni Ubuntuval. 2 partícióm volt, egyiken windows másikon cuccok és 80 giga hely volt félretéve Ubuntura, formáztam, adtam 30gigát a rootnak 6-ot swapnak, 1 megát bootloadernek a maradékot pedig a homenak.

Feltelepitettem az Ubuntut minden rendben ment, aztán mégsem.

Indításkor felhozza a grub-ot, viszont nem mutatja a Windowst. Továbba az Ubuntu se akar mindig elindulni.. vagy kifagy lila képernyővel, vagy egy oldal szöveget hoz ki amin ilyen olyan szolgáltatásokat indít el, majd változó pontokon lefagy. Próbáltam recoveryben helyrerakni, de nem jártam sikerrel.


Mit próbálhatnék még meg? Vagy formázzam inkább az egészet és tegyem vissza a windowst.



2020. febr. 11. 22:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Az wint update-grub parancs után látni fogja
2020. febr. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!