Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangátvitel helyi hálózaton...

Hangátvitel helyi hálózaton minimális késleltetéssel Linux-ról Windows-ra és iPhone-ra hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék találni olyan megvalósítást, amely biztosítaná azt, hogy 100-200 msec késleltetéssel játszhassak le stream-et a céleszközön.

Raspberry Pi: USB hangkártya vonalbemenetére csatlakoztatott analóg hangforrást szeretném stream-elni, Windows és iPhone-n lejátszani, minimális késleltetéssel. Eddig egyetlen projektet találtam, ami megvalósítja ezt, de váratlan hibával kiakad, lefagy, ezért mást kell keresni. Vlc nagyon stabilan működne, de nagy késleltetéssel valósítja meg a dolgot, az új VLC fejlesztői változatban van erre kapcsoló, de hiba miatt nem tudom lefordítani.

Ha valakinek van kész, működőképes, bevált megoldása, ossza meg velem.



2020. febr. 15. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

tudnál adni több infót pl.:

- RPi változata?

- milyen op.rendszer fut az RPi-n?

- milyen wifis eszközeid vannak, átviteli sebesség, protokol?

- mivel "veszed az adást" windowson ill. iphone-on?

- a zenefájlok kiterjesztése, mérete, bitrátája?


Ha out-of-the-box megoldást keresel, talán a KODI jó lenne neked, esetleg PLEX

- a szűk keresztmetszet az iphone szerintem, de amúgy is nehéz lesz olyan megoldást/szoftvert találni, ami mind3 oprendszeren natívan fut

DLNA/UPnP biztos működik mind3 esetében, ennek nézz utána


a késleltetés legnagyobb mértékben a hálózat sebességétől függ, ajánlott, h mind3 eszköz támogassa az 5Ghz-s wifit (RPi-ből csak a legújabb 4-es tudja azt hiszem)

2020. márc. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

közbe rájöttem, hogy hülyeséget írtam, mert analóg a hangforrás...


akkor ebben az esetben az USB hangkártya minősége és átviteli sebessége is szerepet játszik


megfontolandó Bluetooth-t használni, erre sok kész megoldás létezik, pl pár termék:

- [link]

- [link]

- [link]

2020. márc. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ.

Raspberry Pi 4 Modell B+ 4 GB, Raspbian fut rajta.

A RPI UTP kábellel csatlakozik a router-hez.

A Wi-fi-router régi, de ismerősnél kipróbáltam és ugyanolyan késleltetést produkál. 802.11G Asus router, de a térerő jó és másik szobában is 10 MBPS sebességgel megy a másolgatás. A stream pedig 44.1 KHz, 16 Bit, Sztereo nyers PCM adatfolyam, elvileg nem igényel nagy sávszélességet.

Az a program, mely problémámat megoldotta volna, ember által nem igazán észlelhető módú késleltetést produkált, gyakorlatilag nem tudtam észlelni hogy késleltetés lenne, innen gondolom, hogy nem az eszköz a szűk keresztmetszet. Ettől függetlenül hamarosan tervezek router-cserét.

Windows-on és iPhone-n is VLC segítségével fogadom a stream-et. Ha asztali gépen a cache-et nullázom VLC-ben, akkor gyakorlatilag nem lehet észlelni késleltetést. iPhone-on is azért lehet észlelni késleltetést, mert a VLC pufferel, még a legalacsonyabb késleltetésre állítva is. Tudom, hogy hálózati lejátszás szempontjából szükséges a puffer, azt is, hogy miért, de esetemben jó lenne, ha ez még kisebb lenne. Ha találnék bármit, ami iPhone-n RTP-n keresztül képes lenne lejátszani tartalmat és közel nullára lehetne állítani a puffer méretet, akkor nyert ügyem lenne. A probléma a "vételi" oldalon van és ott is csak a pufferelés miatt. Próbáltam alacsonyabb bitrátával is, de nem az a gond.

Amit találtam, a VBAN project, tökéletes lenne, ha a Linux-os változat random időközönként hirtelen el nem hasalna ALSA-hibával. Telefonon a VBAN_Receptor tökéletesen veszi az adást, késleltetés nulla.

Igen, igazad van, szerintem is az iPhone a szűk keresztmetszet, neten olvastam már "audio+video" pár ms késleltetéssel történő" átviteléről is, az még nagyobb adatfolyam, én csak audio-t szeretnék, nem tudom ez mért nem sikerül nekem.


DLNA vagy UPNP kipróbálását is terveztem, volt 1-2 találat ami elbizonytalanított, ott 2-3 másodperces késleltetésről írtak, persze lehet azóta a helyzet változott meg szoftverfüggő is a dolog gondolom.

Azt is próbáltam, hogy a RPI-t Wi-fi hotspot-ként állítom be és vele kommunikáljon az iPhone, a zenelejátszás nem akart így összejönni: miért, azt nem tudom :-(


Az USB hangkártya nagyon gyors, a VBAN esetén sem lehetett tapasztalni késleltetést, tudom, hogy szűk keresztmetszet lehet ez is ilyen szempontból.

Köszönöm az ajánlott eszközöket. Nekem az lenne a célom, hogy az iPhone-on keresztül történjen a kommunikáció és az iPhone Bluetooth-on adja tovább a RPI-ről fogadott stream-et egy másik eszköznek. Tudom BT-nek is van késleltetése, de ha szint ecsak ez lenne, az nem lenne probléma.

2020. márc. 13. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!