Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék excelben egy...

Hogyan tudnék excelben egy olyan szűrőcellát, vagy oszlopot csinálni, hogy a keresés csak a találatokat jelenítse meg oszloptól függetlenül?

Figyelt kérdés

(A lényeg az alján van,lehet érdemes elolvasni az elejétől)

Van egy szűrőoszlopom egy cellában amit úgy oldottam meg,hogy csináltam 1 táblázatot szűrőkkel és pl van 100 oszlop amit 3 oszlopra bontottam.


A szűrést így oldottam meg.


=[@Oszlop22]&[@[/]]&[@Oszlop33]&[@[/]]&[@Oszlop32]&[@[/]]&[@R]&[@[/]]&[@N]&[@[/]]&[@S]&[@[/]]&[@O]&[@[/]]&[@SE]&[@[/]]&[@[HO59]]&[@[/]]&[@W111]&[@[/]]&[@CT2]&[@[/]]a&[@T3]&[@[/]]&[@C4]&[@[/]]&[@BD5]&[@[/]]&[@FW]&[@[/]]&[@[OM]]&[@[/]]&[@ON]


Ez az egyik szűrő (a 3-ból) segédcella,mert annyi & jelet nem enged.


A 3 segédcellát ugyanúgy összekapcsoltam & jelekkel,így lehet az,hogy a (törzs) szűrőcellába,ha beírok egy egyedi azonosítót,akkor csak az a rekord fog megjelenni,vagy ha beírok egy nevet abba az egy szűrőbe,akkor az a név fog megjelenni.


Tehát lényegében egy olyan keresést akarok végrehajtani az egész táblázatra kiterjedően,hogy a keresés úgy működjön,mint például ennél a weboldalnál is. Van egy keresőmező/cella,abba ha beírok egy kulcsszót akár szűrővel vagy anélkül,akkor csak azokat jelenítse meg.


-Jelenlegi működési elv:(Van 1.000.000 rekord,a lassúság a probléma)


3 oszlop:A1 B1 C1 & jelekkel ellátva kiírja nekem az E1 F1 G1 H1 I1... utána A2 B2 C2-höz E2 F2 G2 H2 I2 cellák tartalmát soronként.

A D oszlop az ami Összerakja az A B C sorokat,ezért van az,ha beírok valamit a D oszlopba,akkor az jelenik csak meg,viszont ez a módszer lassú.

Ötletek?



2020. febr. 18. 13:13
 1/1 A kérdező kommentje:
Mármint a módszer maga nem lassú,hanem az így is hatalmas adattáblának még több számítást kell végeznie és belassul tőle a gép,mert hatalmas memóriát emészt fel.
2020. febr. 18. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!