Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vista mellé ubuntu-t lehet rakni?

Vista mellé ubuntu-t lehet rakni?

Figyelt kérdés

Lehet a visa mellé rakni ubuntu-t?

és ha igen kell valamilyen előkészület,hogy nem omoljon össze a rendszer?És a vista telepőítésénél én újra akarom partícionálni aszámítógépet az rejt magában valami kockázatot??Előre is köszönöm a választ!!!!!!


2010. júl. 24. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen lehet. Akármilyen Windows mellé lehet. :)

Az újraparticionáláskor attól függ mit csinálsz van kockázat... Ha kitörölsz egy particiót, akkor a rajta levő adatok elvesznek. Ha csak átméretezed, akkor nem vesznek el (csak ha elmegy közben az áram vagy valami hasonló hiba történik).

Jó ubuntuzást! Szerintem meg fogod szeretni. :)

2010. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

A particionálás mindig rejt magában kockázatot.

El kell különítened, egy üres partíciót a Ubuntunak, nem muszáj particionálni ext2 -be vagy ext3-ba, élég úgy is, ha ne particionált területként jelenik meg.

Ez után az Ubuntu telepítője minden elintéz, és kiválassza az Operációs rendszer választó menüt is.

2010. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nekem most 2 partícióm van és hármat szeretnék és ezt a számítógépre bízom(ugye így kell ,hogy beírjuk a kívánt partíció számát és a számítógép magától felossza) tehát csak simán mithogyha xp-t telepítenék a vista mellé csak nem xp-t telepítek hanem ubuntu-t
2010. júl. 24. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:

4 elsődleges partíció lehet, mind a 4-en lehet indítható rendszer. Az indítást kezelheti akár egy külső boot manager, akár a linux grubja, néhány esetben maga a bios is.

Gondolom DOS-t nem akarsz, ha mégis, jó tudni, hogy az első 2048 MB utáni területről nem boot-ol ;D

Ha én vistát (grr) és ubuntut akarnék, először a vistát tenném fel egy sima elsődleges partícióra, utána az ubuntu telepítővel az összes többi partíciót és magát a rendszert. A linux "tiszteletben tartja" az egyéb meglévő rendszereket, míg win esetében csalódtam már olyan téren, hogy kérdés nélkül ledarálta a boot recordot.

Milyen kockázatra gondolsz partícionálásnál? Fizikailag tönkre nem fog menni, a meglévő filerendszere(i)d természetesen bukod (már ha mindent törölsz).

2010. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát igen arra gondoltam,hogy tönkre megy a vinyó,tehát előszőr telepítem a vistát és ott csinálok 3 partíciót és utána felrakom az ubuntut és kész igaz?
2010. júl. 24. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy sem rossz, de én nem vistával csinálnám a partíciókat, csak egyet, ami a sajátja. Pld. ha van egy 500 gigás vinyód, berakod a vista telepítőt, minden partíciót törölsz, és egyetlen, mondjuk ~100 gb-osat hozol létre, a többit hagyod simán, üresen, sterilen. A 100-asra mehet a vista. Ha megvagy és kész a rendszer, ubuntu lemez be, és mehet a telepítés, és ott végzed el a többi partícionálást, akár automatikusan. Az ubuntu valszeg létrehoz saját swap partíciót is, jobb ezt rábízni.
2010. júl. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
és ha a számítógépen formáznám?tudjátok ha jobb egérgombal rákattintunk a partícióra(c meghajtót akarom választani)és ott van az hogy formázás úgy is lehet formázni?
2010. júl. 26. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!