Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ODS fáljt hogy kell megnyitni?

ODS fáljt hogy kell megnyitni?

Figyelt kérdés

Segítsetek ez a fogorvosi körzeteket tartalmazó fáljt szeretném mgenyitni....


[link]


2020. febr. 25. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy Libre Office Calc fájl. Telepítsd és megnyithatod vele.
2020. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod telepíteni, portableapps.com oldalról is leszedheted, könyvtárba települ villámgyorsan, kiválasztod calc-ot, fájl menü, betallózod, megnyitod.
2020. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

le töltöttem de azt írja nekem a windows hogy vírusokat tartalmazhaz, így nem telepítem


Ez ilyen ritka fájl ez az OSD?

Miért nem valami könnyebben megnyitható formában írják ki?

Menjeneka pic sába

2020. febr. 25. 20:57
 4/9 tabaki ***** válasza:

Merthogy, melyik programban próbáltad megnyitni? Nincs esetleg kéznél egy MS-Office?

Gondolom, neked minden formátum ritka, amelyiket nem használsz, de ennek például az lehet az előnye, hogy a megnyitásához nincs szükség fizetős programra.

2020. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tabaki ***** válasza:

+ Na jó, az előbb elszaladt velem a ló, megnyitni a Microsoft-dokumentumokat is lehet ingyen, de lehet, hogy a lista karbantartását olyan szoftver végzi, amelyikhez nem akarták megvenni a formátum használati jogát, vagy más okból volt egyszerűbb az ODS alkalmazása. Ha egyéb erényeiről is olvasnál ennek az általánosan elterjedt és jól bevált formátumnak, javaslom a Wikipédiát:

[link]

2020. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 CspCsj ***** válasza:
100%

Excel megnyitja, sőt a Google online táblázatkezelője is:

[link]


LibreOffice telepítésnél pedig a Windows valószínűleg csak korlátoz a saját program-áruházára, de ezt átállíthatod:

[link]

2020. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
90%

„le töltöttem de azt írja nekem a windows hogy vírusokat tartalmazhaz, így nem telepítem”


Erről meg annyit, hogy szerintem ezt a Windows bármiféle telepítési kísérlet esetén ki szokta írni figyelmeztetésül, ha általa fel nem ismert szoftverről van szó. TartalmazHAT = nem kezeskedünk érte, a te felelősséged, ha valami hülyeséget művelsz. Ami viszont nem jelenti azt, hogy te, a felhasználó csakis azt művelhetsz. Kétséges esetben megvizsgáltathatod a telepítőt víruskeresőddel, vagy ha még mindig bizonytalan vagy, a virustotal.com oldalon több tucatnyival egyszerre – ha kettő-háromnál többnek nem gyanús, nyugodtan tekintheted megbízhatónak. Mellesleg egy 20 éves múltú, több száz megás program pont nem az a kategória, amit vírusterjesztésre szokás használni, túl sok munka van benne ahhoz, hogy ilyen baromsággal nullázzák.

Feltételezem, hogy a hivatalos oldaláról töltötted le, de hátha még jól jön valakinek:

[link]

A magyar oldal:

[link]

2020. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

juj a google táblázatban meg tudtam nézni


Köszi a hasznos választ:)

2020. febr. 25. 22:25
 9/9 tabaki ***** válasza:
Szívesen! A kollégát pedig engedelmeddel felpontoztam a még jobb javaslatáért.
2020. febr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!