Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videopad Video Editor-dal...

Videopad Video Editor-dal hogy lehet megcsinálni egy ilyen elmosósott hátteret?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=B0ojdsKC_-o


Az a baj hogy ezt még anno vmi más progival csináltam, és most a Videopadban az istenért se tudok rájönni hogy hogy kéne :(


A kép maga négyzet alakú, hiszen egy CD borító ugye.



2020. febr. 28. 15:35
 1/2 tabaki ***** válasza:
Nem tudom biztosan, mert nem ismerem közelebbről a programot. A – legalábbis első blikkre – nagyon hasonlónak tűnő OpenShotban egy alsó sávon fölnagyítod és elmosod a képet, egy fölötte lévőben pedig megjeleníted, illetve animálod ugyanazt élesben. Amennyire emlékszem, ezek a lehetőségek a VideoPad szerkesztőben is benne vannak.
2020. febr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na igen így ahogy írtad végül nekem is csak sikerült összehozni, csakhát így azért elég macerás volt, hogy először külön készíteni kellett a képből paint-tel egy 1920x1080-ra elnyújtottat is, majd ugye mindkettőt *** bedobálni a Videopadba. És erre mint közben rájöttem 1xűen azért volt szükség, merthogy a Videopad, mivel először csak egy 1434x1434-es képet akartam neki adni, ezért az akkor úgy is gondolta hogy akkor ebből a kimenet, tehát a kész videó is maradjon csak nyugodtan 1434x1434-es. Így hát persze hogy nem tudtam hátteret állítani, hiszen a Videopad szerint nem is volt, az nem is értelmezett hozzá semmi ilyesmit.


Míg a Movie Maker (merthogy asszem ez a progit használtam hozzá anno, ill. annak vmilyen változatát, legalábbis amennyire emlékszem még) meg annak idején egyből alapnak vette, hogy nyilván egy szélesvásznú videót szeretnék végeredményül, és ezért egyből kezelni is akart hozzá egy hátteret, hiszen a Movie Maker meg tehát úgy érzékelte, hogy lesz egy szélesvásznú videó, aminek alapjául viszont csak egy négyzet alakú képet szolgáltattam. Így hát az meg akkor persze hogy úgy volt vele hogy akkor a fennmaradó üres teret is még vmivel ki kell tölteni, és erre magát a borítóképet használta elnyújtottan és elmosódottan, méghozzá ha megintcsak jól emlékszem teljesen automatikusan.



*** pontosabban összesen végül négyet, merthogy amúgy íme a mostani végeredmény is:

https://www.youtube.com/watch?v=9Nkuxfm2kos

2020. febr. 29. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!