Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop RAM megtelt?

Photoshop RAM megtelt?

Figyelt kérdés
Régóta használom a photoshopot, időnként (pár havonta) kiírja, hogy megtelt a RAM és nem tudja végrehajtani az adott instrukciókat. A gépemen 4G RAM van, ami tudom, hogy nem túl sok, főleg egy PS-nek. Ilyenkor újra szoktam telepíteni, és akkor működik megint egy darabig. Nincs erre valami más mód? Valahogy nem lehet kitörölni újratelepítés nélkül az adatokat belőle, amik megtelítik?
2020. márc. 5. 14:24
 1/3 tabaki ***** válasza:
Nem tudom, nem használok Photoshopot. Mindenesetre én valami "Előzmények törlése" vagy efféle nevű funkciót keresnék, hátha akad valahol.
2020. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mr. V. ***** válasza:

Nem írtad melyik verziót használod, de nekem a 12GB RAM esetében még soha nem írta ki, holott csak a böngésző 6-7GB-ot megeszik belőle.

Bezárom a programot (akár photoshop, akár böngésző), kiürül a RAM, újra megnyitom és használható, nem tölti meg a RAM-ot hirtelen induláskor.


4GB XPx32-esnél még elfogadható, minden későbbi Winhez csak a Win működéséhez szükséges ennyi... ha nincs meg, swap fájlba dolgozik sokszor lassabban. Ha az nálad kicsire van állítva (pl. nincs hely a HDD-n), akkor az is lehet a hiba oka.


De ez, hogy használatról használatra egyre több RAM kellene neki, nem igazán megmagyarázható.

Ilyen esetben használj portable változatot (200-300MB) és tarts meg egy eredetit belőle, majd ha azzal is hasonló probléma adódna, kitörlöd a könyvtárat és belemásolod az eredetit.

2020. márc. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Edit --> Preferences --> Performance --> Itt add meg mennyi RAM-ot használhat.
2020. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!