Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian, bind9, WWW rekord...

Debian, bind9, WWW rekord ellenére sem tölti be az oldalt?

Figyelt kérdés

debian szerveren meg lett csinálva működőképesre a dns szerver(bind9), tökéletesen működik. A szerveren ha használom a dig, vagy az nslookup parancsokat, mind működőképesek és feloldják a címet.

A böngészőben elérem a webszervert a 192.168.1.40-es címen, viszont a proba.lan-on már nem, hiába oldja fel a szerveren a fent említett parancs. A hálózati és megosztási központban a hálókártyának megadtam, hogy a másodlagos DNS szerver a debian szerverem legyen, mégsem akarja bevenni. Mi lehet a gond? Ha kell egyéb infó/adat, válaszba másolom!


2020. márc. 5. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Pontosan hogyan néz ki a rendszer?

A szerver egy külön fizikai gép egy hálózatban a böngészőt futtató klienssel?


A kliensgépről sikerül a névfeloldás (nslookup)? Tudod pingelni a szervert (hosztnévvel, nem IP-címmel)?


Gyanúm szerint nem elégséges másodlagos szerverként felvenni.

Vagy a bind9-es szervert teszed meg a kliens egyedüli szerverének, vagy a hosts fájlba (C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts ) veszed fel a szerver IP-címét és domainnevét.

2020. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pontosan hogyan néz ki a rendszer?

Friss Debian szerver, bind9, apache2-vel.


A szerver egy külön fizikai gép egy hálózatban a böngészőt futtató klienssel?

Nem, a szerver egy virtuális szerver egy virtuális klienssel.



A kliensgépről sikerül a névfeloldás (nslookup)? Tudod pingelni a szervert (hosztnévvel, nem IP-címmel)?

Kliens gép Windows 10, pingelni csak a címet tudom, hostnevet nem.


Vagy a bind9-es szervert teszed meg a kliens egyedüli szerverének, vagy a hosts fájlba (C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts ) veszed fel a szerver IP-címét és domainnevét.


Ez utóbbit megtettem, így működik, de ha több gépen kéne ezt megcsinálni 10 után agybaj :D

2020. márc. 5. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!