Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel: különleges dátumformátu...

Excel: különleges dátumformátummal számolás hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Excel 2019 van fent nálam, de jó lenne, ha 2007-ben is működne.

Más programból tudtam csak importálni sok adatot, amely program sajnos olyan dátumformátumot használ, amelyet - attól félek - Excel nem kezel, legalábbis a formátum esetén minden más volt, de a táblázatomban szereplő dátumformátum sajnos nem.

A következő formában vannak a dátumok:

09-Apr-2019 03:28

Dátumok közt kivonás lenne szükséges. Ha egy cserét végrehajtanék, az is elég nehézkes lenne, mivel - a formátumokat elnézve nem igazán lehet manuális cserét végrehajtani.

Lehet valamit tenni, hogy ilyen dátumokkal képes legyen számolni az Excel?



2020. márc. 6. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen dátumformában kellene lennie? Kell bele az óra:perc is? Segédtáblával is mehet? Vannak ötleteim, ha leírod milyen végeredmény kell. Óra nélkül oszlopokra bontással és összefűzésssel vagy függvényekkel legroszabb esetben 12 csere kell, mikor a hónap szöveges nevét számra cseréled.
2020. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos, óra perc kell bele, ez a lényeg. Nekem mindegy milyen formátum, csak tudjon vele számolni az Excel.

Például a sima szabványos magyar formátum is megfelelne, példámban említettel így nézne ez ki:

2019.04.09. 03:28

Dátumokat szeretnék egymásból kivonni és az időtartam ezért fontos.

Igazából programot is össze tudok bütykölni, ami az importálandó fájlban kicserélgeti megfelelőre a dátumot. Nem tudom, ilyenre van -e jó megoldás, hogy Excel automatikusan cserélje.

Angol Excel van fent nálam, egy cellára sikerült beállítani az egyéni formátumot (gondolom "custom" egyéninek van fordítva magyarul), ekkor jó formátumba kerültek át a dátumok. Ezt tartományra alkalmazva ez év január 1-től megint nem voltak jók a dátumok. Ezt csak egyszer sikerült megcsinálni és számoláskor ott is gond volt. Ezért sajnos el se mentettem :-(

2020. márc. 7. 03:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Végülis írtam programot, amely átkonvertálta az összes dátumot automatikusan. :-)
2020. márc. 9. 05:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!