Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A folding@home program mennyir...

A folding@home program mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Több helyen szembejött velem ez a hirdetés, hogy ez a program rendszert csinál a gépekből,így segítve a kutatók munkáját a Corona kutatására. Szeretnék segíteni, de nem akarok vakon letölteni egy olyan programot amit nem ismerek. Félek hogy esetleg vírust tartalmaz, vagy adatlopásra használják. Valaki tud róla mondani valamit? Hiteles program, vagy rosszándékú?

2020. márc. 14. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Voltak már korábban is ilyen kezdeményezések régen is ("add bérbe a tárhelyed", sima piramisjáték volt. Ha meg a teljesítményt adod bérbe, úgysem tudod hogy mire fogják használni. Ennyi erővel zombihálózatba is mehet, meg bármilyen illegális, tisztességtelen dologba.

Most a korona hype miatt ez a téma van felkapva, amúgy pont annyira nem ér semmit vagy akkora kamu, mint aki azt ígéri hogy majd fát ültet az elküldött pénzedből.

2020. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Voltak már korábban is ilyen kezdeményezések régen is ("add bérbe a tárhelyed""

Az egy darab piramisjáték volt 2015 környékén - a Kairos Technologies.

Eléggé ismertem, én is részt vettem a leleplezésében (kódvisszafejtés, stb...)


A Folding@Home viszont kissé régebbi - 2000-es évekre datálható.

A Stanford Egyetem van mögötte Vijay Pande adjunktus vezetésével:

[link]

nincs belépti díj (bár adakozhatsz nekik, de nem kötelező), nem követeli, hogy szervezz magad mögé be x embert, olyan "kis, semmitmondó vállalatok" vannak/voltak mögötte, mint az Intel, a Google, a Sony, az AMD és az NVidia.


Van egy pár, a PubMed peer reviewed tudományos folyóiratban megjelent tanulmányuk:

[link]

[link]


Szóval kissé más súlycsoport.

Tessék utánaolvasni. Legalább a Wikipédián:

[link]

2020. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!