Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan weboldal, ahonnét...

Van olyan weboldal, ahonnét ki tudom másolni az alábbi karaktereket?

Figyelt kérdés

Violinkulcs, gyökjel, kontúros betűk és számok, indexben lévő betűk és számok.


Word-be szeretném bemásolni, töltöttem le az előző operációs rendszeremnél betűkészleteket, de Windows 10-re váltottunk, és a betűkészletek elvesztek, nem tudom melyiket kell letölteni, ezért szeretnék olyan karaktereket, amelyek maradandóak újratelepítés után is, nem kell hozzájuk külön betűkészlet. Van a Windows 10-nek külön betűkészlete, nem tudom, hogy abban megtalálhatóak-e ezek.


Köszönöm a válaszokat.


2020. márc. 14. 17:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, a Windows 10-nek karaktertáblája van.
2020. márc. 14. 17:46
 2/8 EagleHUN ***** válasza:
Már a többi windowsnak is elég régen van karaktertáblája...
2020. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazad van.
2020. márc. 14. 19:52
 4/8 A kérdező kommentje:
És a karaktertáblán hol találhatók meg az adott karakterek? Vagy ha a windows 10-esben nem találhatók, akkor van olyan netes karaktertábla, amelyen fent vannak?
2020. márc. 17. 17:18
 5/8 EagleHUN ***** válasza:

Az hogy mit tudsz előcsalogatni az attól is függ milyen betűtípust használsz. Az az adott betűtípus karakterkészlet tartalmazza -e azt amiket szeretnél megjeleníteni.

Pl ha vonalkód karakterkészletet használsz akkor vonalkóddal írhatsz.


Az általad keresettek közül párat még az ASCII tábla is tartalmazott már:

[link]


De ennél is fejlettebb az Unicode tábla:

[link]


De vannak külön speciális matematikai karakterkészletek is:

[link]


És pl speciális megoldások alkalmazásokra mint a word és az excel:

[link]

2020. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a linkeket, de sajnos még ezek között sem találtam violinkulcsot, gyökjelet, kontúros betűket és számokat. Vagy csak én nem vettem észre őket.
2020. márc. 18. 00:16
 7/8 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül ment a like.
2020. márc. 18. 00:17
 8/8 A kérdező kommentje:
A violinkulcsot megtalálta, de miután bemásoltam, csak egy kis négyzet lett belőle.
2020. márc. 18. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!