Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelbe hogyan tudom ezt a...

Excelbe hogyan tudom ezt a szimpla összeadást megvalósítani?

Figyelt kérdés
Pénzösszegeket kellene összeadnom (kiexporált ösztöndíj értékek). A lényeg, hogy a cellákban alapból úgy vannak írva, hogy egyrészt ezer forintnál szóközzel elválasztva (pl 20 600 HUF) illetve a végén szövegesen kiírva, hogy HUF. Hogyan tudom ezeket sum függvénnyel összeadni? Hogyan kell formázni az oszlopot?

2020. márc. 19. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az oszlop típusára állítsd be, hogy pénznemről van szó, majd válaszd ki a forintot. Ne te írd be azt, hogy HUF, az majd automatikusan odakerül ha ezt beállítod.

Ha ez megvan, akkor ugyanúgy megy, sum majd kijelölöd az összeadandó cellákat.

2020. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ez a probléma, hogy alapból így exportálja ki a neptun, hogy el van választva ezresnél és a végére oda van írva, hogy HUF.
2020. márc. 19. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy kicseréled az aktuális sorban a "xyz HUF" értéket "xyz"-re (Excelben: [link] ):

[link]

vagy csinálsz egy segédoszlopot, melyben kitörlöd a mellette levő cella értékében a " HUF" szöveget (HELYETTE: [link] ), majd átalakítod számmá (SZÁMÉRTÉK: [link] ):

[link]


Megjegyzés: a képernyőkép-részletek LibreOffice-ból származnak.

2020. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!