Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-ben tudnátok segíteni,...

Excel-ben tudnátok segíteni, osztályközös gyak. Sor, relatív szórás, kimutatás, geogebra khí-négyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Excel kimutatás készítéssal kapcsolatban.

Egy Google kérdőíves adatgyűjtés elemzése a feladat Statisztika tantárgyból.

a problémám az hogy miért nem ír számokat a kimutatásomba az Excel..amikor a kimutatás beszúráshoz kijelöltem két adatsort címekkel együtt. Lehet hogy valamilyen függvénnyel kikellene számolnom hogy összesen hány igen és nem van? Azt szeretném ha a kimutatásban minden sorbeli (milyen veszteség érte önt..) válaszlehetőségnél ott lenne hogy hány oszlopbeli ( van- e munkaviszonya? igen/nem) választ adott valki.. mutatok pár sort példaként.


Jelenleg Ön munkaviszonyban áll?(a kimutatásban oszlop) (mellette) Milyen fajta veszteség érte Önt eddig ez okból kifolyólag? (a kimutatásban sor) /Ezek a kimutatás kérdései /

igen (mellette) Vendéglátó/Idegenforgalmi egység tulajdonosaként semmi forgalmam sincs


igen (mellette) A gyermekem felügyeletét nem tudom megoldani jelentős pénzkiesés nélkül


nem (mellette) Elvesztettem a munkahelyemet


Remélem érthetően írtam le..

További problémák.. Osztályközös gyakorisági sor


Osztályközös gyakorisági sor:

(utazási ideje 0-10p között, 10-20p k., a többit nem teljesen értem.. :D

Gyakoriság

-10 10 10 25

11-20 20 20 28

21-30 30 30 22

31-40 40 40 14

41-50 50 50 20

51-60 60 60 12

61-70 70 70 3

71-80 80 80 1

81-90 90 90 4

91- Tovább 5


"Utazási idő

(perc)" "Hallgatók száma

(fő)"

-10 25

11-20 28

21-30 22

31-40 14

41-50 20

51-60 12

61-70 3

71-80 1

81-90 4

91- 5

Összesen: 134



ilyet hogy kell csinálni? És ebből relatív szórást számolni? utóbbinak függvénye?


TOVÁBBÁ Khí-négyzet értéke GeoGebrával:

TELJES TUDATLANSÁG, NEM IS ÉRTEM MI ÉRTELME … :(


Nagyon köszönöm ha segítessz, esetleg üziben is jobban kitudom fejteni v kommentben ha kérdeznél.



#Excel #függvény #sor #kimutatás #GeoGebra #khí-négyzet #relatív szórás #osztályközös
2020. márc. 19. 13:44
 1/2 A kérdező kommentje:

a kimutatás amit kapni szeretnék ez lenne csak számokkal. :

Oszlopcímkék

Sorcímkék igen nem Végösszeg

A gyermekem felügyeletét nem tudom megoldani jelentős pénzkiesés nélkül

Egyenlőre az általános pánikhangulaton kívül szerencsére nem ért

Elvesztettem a munkahelyemet

Ismerősöm vagy hozzátartozóm megbetegedett

Vendéglátó/Idegenforgalmi egység tulajdonosaként semmi forgalmam sincs

Végösszeg

2020. márc. 19. 13:47
 2/2 A kérdező kommentje:

vagy már a kérdőív se jó? [link]


feladatleírás: 1. pontszerző feladat leírása


A minta alapján statisztikai vizsgálatot kell készíteni. (pontszerző_1_minta_statlev_2020_tavasz) A vizsgálatnak tartalmaznia kell: 1. Kérdőíves adatgyűjtés 2. Leíró statisztikai elemzés 3. Asszociációs kapcsolatvizsgálat Beadni egy Excel fájlt kell (a minta szerint több munkalappal). Beadási határidő: 2020. március 21. 8:00 óra A feladattal a kidolgozástól függően maximum 10 extra pont szerezhető, amely hozzáadódik a vizsgapontszámhoz. A pontozás a következő szempontok alapján történik:  jó adatok gyűjtése (ötletesség, jó kérdésfeltevés)  számítások helyessége (Excel, GeoGebra helyes használata  pontos értelmezések (helyes megfogalmazás)  külalak Jó munkát kívánok!


2020. március 2.


üzenetben tudom küldeni a minta és a saját Excelem is..

2020. márc. 19. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!