Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobae Ai-ből, hogyan tudom...

Adobae Ai-ből, hogyan tudom ezt exportálni?

Figyelt kérdés

Van egy Adobe Ai-m amiben betűk vannak...

[link]


Hogyan lehet PSD-be konvertálni, hogy mindegyik betű külön legyen?



2020. márc. 22. 19:16
 1/2 tabaki ***** válasza:

Amit linkeltél, az történetesen nem AI-, hanem EPS-fájl. Az Illustrator ettől függetlenül nyilván kezelni tudja, persze csak grafikaként, mivel számítástechnikai értelemben nincsenek benne betűk. Én magam nem használom a programot, ezért egy nálam okosabb oldalt linkelek:

[link]

Itt a csoportosítás megszüntetése az, ami a számodra érdekes. Tehát: szétbontod a csoportot (esetleg többször is egymás után), ekkor ki tudod húzni alóla a szürke hátteret, a betűket pedig külön-külön újra csoportosíthatod, és feltételezem, hogy ekkor már egyenként PSD-be exportálhatod őket. Sajnos, eléggé gyenge fércmunkának tűnik (az M és W betűknél például nem tiszta vektorgrafikát használ, de a színátmenetek is tartogathatnak kínos meglepetéseket), úgyhogy valószínűleg erőteljes utómunkálatokra is szükség lesz. De ne legyen igazam, lehet, hogy az AI megbirkózik ezekkel a problémákkal.

Nem írod, mire akarod használni, de ha például feliratokat raknál össze, azt lehet, hogy kényelmesebb még az Illustratoron belül megcsinálnod.

Egyébként valószínű, hogy közvetlenül a Photoshopba is importálhatod a fájlt – ha esetleg vektorgrafikaként nem megy, akkor nagy felbontású pixelképként. Utóbbi esetben A hátteret színkijelöléssel eltávolíthatod, és a képet a szokásos eszközökkel szerkesztheted.

2020. márc. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 23. 05:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!