Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit jelent a Windows 10 Pro...

Mit jelent a Windows 10 Pro BIOS-ba égetett licensz a későbbi reinstall - HDD csere szempontjából?

Figyelt kérdés

A laptopban amit vettem a gyártói infó szerint előre telepített Win10 Pro van, (tök jó) de Windows 10 Pro BIOS-ba égetett licenszel.


Na most ez mit jelent?


Mi lesz akkor ha gondolok egyet és

a) format és reinstall a Win10et de saját boot pendrive-ról

b) ami még jobb gyári kicsi SSD kikap és betesz egy nagyobb SSD és persze Win install saját médiáról?


Ezen esetekben mi lesz?


2020. márc. 24. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

"Windows 10 Pro BIOS-ba égetett licenszel."


a bios nem az ssd-n van :)

2020. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az hogy nem kell őrizgetni cetlire felírva a kódot mint win7 idejében, nembaj ha lekopik a matrica, bármikor újrainstallálod és beaktiválódik automatikusan.. A licenszet a bios megőrzi.
2020. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na akkor jó ha simán lehet ssd csere. nem is értem a gyártó hogy gondolta egy több százezres gépbe 180 GB SSD-t tenni.... azért egy 480-ast elvártam volna.
2020. márc. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!