Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pinnaclestudio video szerkeszt...

Pinnaclestudio video szerkesztő programmal kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Alapvető problémám, hogy a kép és hang durván elcsúszik. Próbáltam leszedni a hangot is újból mellé rakni a jó időbe, de kiderült, hogy a hosszát is átszabja. Tehát csak egyetlen ponton lesz szinkronban, sehol máshol. Ha erre a feladatra egyébként külön megkértem volna a Pinnaclestudió tervezőit, mármint, hogy csússzon el a kép és hang, szerintem meg se tudták volna csinálni.

A másik gondom, hogy mozgókép váltásoknál az átúszás alatt ugrik a kép.

Mi lehet a hiba?



#videószerkesztő #pinnaclestudió
2020. márc. 30. 18:48
 1/3 tabaki ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy ténylegesen mi a hiba oka, de első blikkre úgy tűnik, mintha az eredetitől eltérő másodpercenkénti kockaszámmal (FPS) exportálnád.
2020. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Esetleg Magyarra fordítanád?
2020. ápr. 2. 16:54
 3/3 A kérdező kommentje:

Pillanat. Megpróbálom értelmezni, amit írtál. Tehát.

Szerinted van olyan exportélási lehetőség, mondjuk egy átkapcsoló, ami az eredeti szinkrontól szándékosan eltérő szinkron beállítás? Ha van ilyen, akkor azt a program írója úgy elrejtette, hogy a felhasználók vagy egyáltalán ne, vagy csak rendkívül nehezen találhassák meg. Mert ha mondjuk egy felhasználó megtalálná ezt a kapcsolót és egyszerűen mondjuk bepipálná, akkor nem csúszna szét a szinkron. Ha ez így van, akkor a gyártónak mi érdeke olyan alap beállítás, ami alapból rossz? Vagyis, alapból miért nem lehet mondjuk jó? És ha mondjuk valakinek nem felel meg a jó, vagyis, hogy a kép és hang szinkronban van, akkor ezzel a kapcsolóval aktiválhatja a rossz beállítást, és a végén gyönyörködhet, hogy milyen jól sikerült elrontani az egész, vérverítékkel megalkotott munkát. Ez kb olyan, mint amikor megveszünk egy autót és mikor kormányozni akarjuk, azt tapasztaljuk, hogy a kerekek ellentétesen mozognak a megszokotthoz képest. Azt nem tudni, mi értelme van ennek, de alapból így működne az autó. Bizonyára lenne egy átkapcsoló, amivel a kormányt az ésszerű helyzetbe hozza, de ezt a kapcsolót úgy eldugta a gyártó, hogy a felhasználók garantáltan nem találják. Mikor a gyártóhoz fordulnál, kiderül, hogy nincs gyártó, vagy nem akarják meghallani, amiről beszélek.

Visszatérve a programhoz. Próbáltam azt is, hogy leszedtem a hangot és utólag tettem hozzá, de kiderült, hogy nem csak egyszerűen el van csúszva, hanem a hosszában módosította valamelyik összetevőt. Jó, nem estem kétségbe, megnéztem, mennyivel hosszabb az egyik összetevő, és módosítottam, hogy a szinkron létrejöhessen. Ekkor meg kiderült, hogy a Pinnaclestúdió program minden egyes filmkészítésnél megváltoztatja a projekt hosszát, így tutira nem lesz jó az előzőleg módosított hang. Szóval, mintha folyamatosan kicselezne, hogy garantáltan ne legyen jó a projekt. Ez azért durva!

A másik hibánál, mikor ugrik a kép, megnéztem kockánként, hol a hiba. Kiderült, hogy létrehozott egy plusz kockát, és néhány kockával visszamenőleg beillesztette. Nem estem kétségbe, megkerestem, és kivágta. Nem részletezem, mikor már jónak tűnt, a program ezt is kicselezte ismét. Beillesztett egy kockát, mintha tudta volna, hogy meg akarom javítani.

Te milyen irányba mennél?

2020. ápr. 2. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!