Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerkeszthető pdf-et hogyan...

Szerkeszthető pdf-et hogyan konvertálsz nem szerkeszthetőbe?

Figyelt kérdés
Az adobe alkalmazáson belül nem találtam ilyet, nem akarom kinyomtatni és beolvasni, csupán azt akarom, hogy ne legyen szetkeszthető

2020. ápr. 6. 11:18
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Vannak PDF szerkesztő programok (nem Adobe). Wondershare, PDF-XChange, ... ezekben lehet, de semmi értelme.

PDFCreator programmal nyomtatni tudsz bármit PDF-be, ahol be lehet állítani jelszót megnyitáshoz, tudsz tiltani nyomtatást, másolást, módosítást is. Sokkal kisebb méretet állít elő, mint a többi program. Az 1.7.2 még egy áttekinthető és reklámmentes változat, a többi sokkal nagyobb, túlbonyolított és olykor reklámos változat.


Rengeteg olyan netes oldal van, ahova feltöltöd a védett PDF-et és fél percen belül lementheted védetlenül, szerkeszthető formátumban és akár a vízjeleket is eltávolíthatod utána. Szóval ez a fajta védelem nem épp egy kifejlett dolog.

2020. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nekem a szerkeszhető pdf formátumból kellene egy olyan pdf ami nem szerkeszthető. Tehat nem kell ra jelszo se semmi, csupán ne legyen szerkeszhető ha megnyitod, hanem, mintha "bescennelt pdf lenne"
2020. ápr. 6. 11:41
 3/5 Mr. V. ***** válasza:
Akkor PDF Creator. Nyisd meg Adobe-ban, vagy amiben szeretnéd, majd nyomtasd ki a PDFCreator nevű nyomtatóra, ami egy új PDF-t készít. A Nyomtatók között lesz a beállítási lehetőség, hogy hányas verziójú PDF legyen, milyen biztonsági beállítások, stb. Magyar nyelvű az egész. Ez a legegyszerűbb megoldás, de mint írtam, vannak egyéb szerkesztő programok is, ám azok az eredeti mondjuk 200kB-os PDF-ből 800-at és képesek készíteni, ezért javasoltam ezt a "nyomtatós" megoldást.
2020. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs "szerkeszthető", meg "nem szerkeszthető" pdf. A pdf-et eleve nem szerkesztgetésre találták ki, viszont amit meg tudsz nyitni a gépeden, azt szerkeszteni is tudod. (Az már részeltkérdés, hogy mennyire macerás ezt elérni.)

Amit te szeretnél elérni, az annyi, hogy ne szövegként, hanem képként legyen tárolva a tartalma. Ettől persze az még szerkeszthető, igaz, ekkor csak magát a képet tudnád szerkeszteni. (Amit persze egy OCR-en átcsurgatva emgint csak nyers, szerkeszthető szöveget kapsz, de ne bonyolítsuk. :D)

A elgegyszerűbben ezt úgy oldhatod meg, hogy a pdf-ből képet (pl. png) készítesz. Van ezernyi konverter, ami a pdf lapjaiból png-ket csinál. Majd ezekből a png-kből készítesz pdf-ed.

2020. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves négyes! Próbáltam, de nem minden adat jelenik meg, ha képpé konvertálom sajnos hiába irok a pdf egy részébe képként üresen hagyja...
2020. ápr. 6. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!