Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop-ban hogyan tudnék...

Photoshop-ban hogyan tudnék állando rétegeket létre hozni?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem hogy photoshop 2019-es cc verziojában hogyan tudnék létre hozzni fix rétegeket van 4 réteg fájlom és azt szeretném meg oldani hogy ne keljen mind a 4 et kűlön meg nyitni vagy nyitva tartani hanem jelenjen meg nekem valameik oldalso sávban és csak át keljen huzni :) meg lenne még egy kérdés hogy a be huzott réteg fájl méretét hol tudom álitani mert csak ugy tudtam edig hogy ki törlöm és az átméretezettet be huzom ujra elöre is köszönöm :)

2020. máj. 3. 20:52
 1/10 tabaki ***** válasza:
58%
Valaha rosszul esett, amikor itt lehülyéztek, mert rosszindulatot sejtettem a kollégák szavai mögött. Így már minden rendben, látom, hogy tényleg kibicsaklott az eszem kereke; A kérdésnek nyilván van értelme, ha az én elborult elmémig már nem is jut el. De végül is rá se rántok, hogy fény vetült a lehullott lepelre, és tiszta víz ömlött a pohárba, már tervezem a „Teljes élet, agy nélkül” munkacímű motivációs sorozatomat, amely végre meghozza nekem a méltó népszerűséget a közösségi médiában.
2020. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen, tényleg nagyon hűlyén írtam le a kérdésemet, elnézést kérek érte. van 4 réteg fájlom, és szeretném ha nem kellene kűlön fűleken megnyitni. hanem jobb oldalt vagy mind egy hogy hol, meg jelennének nekem a fájlok egy könyvtárban, és csak rá keljen huzni a szerkeszteni kivánt képre. remélem most sikerűlt részletesen le írnom, nem zavar a provokativ válasz, emberböl vagyok én is mint te, vannak hibáim és ha nem is megy ugy mint másnak, nem bánkodom majd fog.
2020. máj. 4. 16:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hányas verziótól dolgozik a PS ezen a módon? 3.0-tól 13-ig dolgoztam vele vagy 10 évig. Én nem szeretnék egy így működő fotosoppot. Most layerekről van szó, amik külön könyvtárban vannak? Azt hogy? :o
2020. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tabaki ***** válasza:

@#3:

Ezek szerint nem csak én érzek valami libabőröztető furcsaságot Kérdező szavaiban... Úgy látszik, a szebb napokat látott, legendás program túllendült a csúcsponton, és bizarr hanyatlási folyamat vette kezdetét.

2020. máj. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha visszatekintek, már 15 éve is hanyatlási folyamat volt. Nincs is szebb annál, mint amikor dtp-sként szarból várat kellett csinálni minden nap, mert a padláson összegányolt műremekekből a jóisten se tudott volna levilágítható postscriptet összehozni. És nem azért, mert amúgy rgb volt a szajré :o


Kérdező: nem kell ám ezt zokon venni, csak arról van szó, hogy nosztalgiázom kicsit. Bennem minden elszántság megvan, hogy segítsek, csak képességem nincs hozzá.

2020. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
van egy facebook oldalam és képeket szerkesztek rá nincs is semmi probléma megy csak vizjelem van 3 fajta social media logo is 3 fajta azért van 3 fajta mind 2 böl mert mindegyik más színű és sötét képre világos a világos képre sötétet és ha épp olyan van akkor van még egy szín és azért hogyhaladosabb legyen hogy ne keljen mindegyik vizjelet mindig meg nyitni előkeresni időt sporoljak magamnak ezert arra gondoltam hátha van olyan opcio amit én nem ismerek hogy személyre lehet e ugy szabni hogy meg nyirok egy képet alapbol be illesze a vizjelemet és a social logot google a barátom de semmit nem találtam gondoltam felteszem itt hátha van valakinek ötlete mindent le írtam részletesebben nem birom köszönöm a válaszokat megy a zöld kéz én írtam le hűlyén
2020. máj. 7. 23:24
 7/10 A kérdező kommentje:
nyitok*
2020. máj. 7. 23:26
 8/10 tabaki ***** válasza:
Lassan kezd kirajzolódni az irányvonal... Sajnos, nem használok Photoshopot, ezért nem tudok próbálkozni azzal, hogy mire képes az Actions panel, a Bridge, esetleg a Watermarkt add-on, de ezek táján keresgélnék megoldást, ha van egyáltalán az elképzelésednek megfelelő. Addig is javasolnék egy parasztosabb módszert: Készíts a vízjeleidből ecseteket, rakd a Brushes mappába, akkor mindig kéznél lesznek, csak a méretet kell beállítanod. Ha csak egyszínű grafikáról van szó, saját alakzatot (shape) is csinálhatsz, annak pedig a szerkesztéshez igazodva változtathatod a színét.
2020. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen funkció nincs a ps-ben, hogy megnyitsz egy képet, és rögtön ráteszi neked a layereket magától. Szerintem nem nagy időveszteség, ha egy külön psd fájlba lemented a vízjeleidet, elnevezed a rétegeket, aztán csak ráhúzod az éppen aktuálisat a képeidre. Végül is így csak egy plusz ablakod lesz megnyitva a képek mellett. Bele lehet rakni ecsetként is, mint ahogy említette a kolléga, de szerintem nem nagyon nyersz vele időt, mert azt is ki kell keresni, belőni az ecset méretét, aztán még bepozícionálni, már ha persze nem csak szemre akarod belőni, hanem pontosan.

Másik lehetőség esetleg, ha ugyan olyan méretűek a képek, hogy a képeid lesznek rétegenként egy ps fájlban, esetleg groupolva, és a legfelső groupba beteszed az összes vízjeledet, és akkor csak a láthatóságot kell ki-be kapcsolni a vízjeleknél mentés előtt.

2020. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval kérdező, te azt akarod, hogy a különféle vízjeleket ne kelljen folyton rápakolni a képekre?

Én erre kétféle megoldást alkalmaznék, aztán eldönteném, melyikkel haladok jobban:

1) létrehoznék minden egyes vízjelet PNG-ben, majd az adott képet megnyitnám, ráhúznám a PNG-t, és ennyi,

2) létrehoznék egy PSD-t, amiben benne van az összes vízjel, mint 1-1 réteg, arra ráhúznám a képet, és csak azt a vízjelet használnám a rétegekből, amelyik kell.


(+1: keresnék neten egy programot, ami a létrehozott vízjel PNG-t és a képet automatikusan egymásra illeszti.)

2020. máj. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!