Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows Defender kiiktatása...

Windows Defender kiiktatása Windows 10-ből tejesen?

Figyelt kérdés
Programozással is foglalkozom, és a tököm teli van, hogy több órás munkáimat karanténba teszi vagy törli a Defender. Hogy lehet ezt a szart véglegesen kiiktatni? Valaki tudja?

2020. máj. 7. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha más vírusirtót használsz helyette (ami ajánlott is, hogy valami legyen), akkor a Windows kikapcsolja a defendert, és a másik program beállításai szerint kezeli a fájlokat.
2020. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tedd kivételek közé a munkáidat vagy használj verziókövetőt, amivel normálisan tudod kezelni a kódot (pl GitHub).
2020. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A múltkor registry-ben kikapcsoltam, 3 perc alatt megette a net a gépem, soha többé nem volt még hálózatom se, helyre se tudtam hozni.


De amúgy innen ellesheted: [link]


Ha nincs más vírusirtód, szerintem óvatosan.

2020. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 Köszi a linket, megnézem. Amúgy nálad valami más baj lehetett szerintem.:) A külső támadásoktól főleg úgyis a tűzfal véd, nem a vírusírtó, ami van is a Windowsban. Plusz még a mai routerekben is van alapból beépített tűzfal, ami szintén ad egy kis védettséget. Amúgy nem értem sokan hogy mennek így tele vírussal, nálam 8 hónapja nem volt egy se:) Max. néha pár tracking cookie jön be a böngészőkből de azokat a Malwarebytes törölni szokta.
2020. máj. 7. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 - egy gyenge hw-s gép volt, szimplán tesztek miatt raktam rá win-t, a defender meg folyton ette a cpu-t, ezért kezdtem el manuálisan leállítgatni (real time védelem, stb), de nem tudtam kilőni. Hát velem nem bszk ki, registrybe kilőttem. Direkt felmentem egy-két necces oldalra, merthát ott a tűzfal, meg ott a router, de persze ebben a tekintetben szart érnek. Pillanatok alatt minden kommunikáció "elfüstölt", se bt, se wifi, se eth, még usb-n a mobilos hotspot-ot se bírtam megoldani. Mivel szinte mind különálló hw és driver, szinte biztos vagyok benne, hogy valami vírus valami win-es kommunikciós központot vágott haza, de mivel nem volt érdekes se a gép, se a rendszer, meg hülye is vagyok hozzá, ment a reinstall.

Évek óta nem érdekelnek ezek a dolgok, mióta a Win önállóan elintézi, nem foglalkoztam vírusirtókkal.

2020. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!