Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 operációs rendszer...

Windows 7 operációs rendszer mellé szerettem volna egy Windows XP - t telepíteni, hogyan tudom elérni, hogy a telepítés elinduljon?

Figyelt kérdés
Adott egy win7 rendszerrel ellátott gép(müködőtt). 1 db winyo. A win7 mellé egy új particióra szeretném feltenni az xp-t. A telepítés elindul. Kiválasztom a particiót, a gép másolja az adatokat, majd újraindul... De nem indul el maga a telepítés, csak a kék ablakos rész, hogy hová telepítsem a windowst. Mit kell csinálnom, hogy az xp telepítője elinduljon? A boot menüben nem látja a c-d particiókat, csak az egy db vinyot. Sajnos jelenleg a win7 sem működik, a telepítő cd-je sincs meg. Vissza tudom egyáltalán hozni még a win7-et vagy inkább töröljek mindent és csak az xp?

2020. máj. 14. 12:23
 1/4 Derwer ***** válasza:
100%

Kinyírta az XP telepítő a boot részleget. (eleve LEGACY módban használod a gépedet, és nem UEFIben, mert akkor fel se ismerte volna az XP)


A win7 telepíő lemez helyreállítási funkciójával talán helyre tudod rakni még a win7et.


Ha párhuzamosan akarod őket, akkor először XP, aztán win7.


de sokkal praktikusabb egy win7/10 prof és virtuális gépben az XP ha annyira kell.

prof legyen, máskülönben nem lesz hardveres virtualizác engedlyezve. (feltételezem a procid tudja, hardver odlalról...)

És ugye meg kell említeni, hogy a WIN7et se frissítik már, ideje lenne lecserélni.

2020. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem frissítik. Most nem is az a lényeg. Mivel nem fut az a program xpnél frissebb gépen, amire nekem szükségem van, így kénytelen vagyok kompromisszumot kötni, a virtuális meghajtó meg már régen sem ment normálisan nekem. Olvastam egy régi forumon vagy blogon, ott pont így ajánlották a rendszert, több pozitív hozzászólással, de azis már vagy 10 éves, nem hiszem, hogy aktív lenne. Azt tudtam, hogy a win7 bootját javítani kell utána. De ha nincs értelme szenvedni akkor törlöm a rendszert és marad xp. Kár, hogy 1-2 adat így elveszik. :( Reméltem, ha gy meglehet oldani. Köszönöm a választ!
2020. máj. 14. 17:07
 3/4 DjImipapa ***** válasza:
Kíváncsi lennék, mi lehet az a nagyon fontos program....)
2020. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak hogy ne sérüljön a kicsi lelked a kiváncsiságtól: Van egy működő számítógépem amiben van egy tv-tuner card aminek a szoftvere nem működik csak xp-vel. Jelenleg nincs kedven venni egy új hiper-szuper drága gépet, vagy új hardvereket, amikor van egy laptopom egyéb célokra. Viszont digitaliizálásra kiválóan működik az asztali őskövület gépem. Remélem kielégítettem a kiváncsiságodat! Mielőtt beszólnál, hogy a win7-10 akármi kompatibilitási problémák megoldására képes elmondom, hogy nem támogatja a 10 évvel ezelőtti hardvereket. Ahogy pl egy régi játékot sem lehet rajta futtatni amivel mondjuk 20 évvel ezelőtt játszottunk... Most boldog vagy? Remélem! Nem kell válaszolnod!
2020. máj. 15. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!