Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 "Helyreállítási...

Windows 10 "Helyreállítási partíció" törölhető? Átszeretném méretezni a partíciókat (minitool p.wizard), de pont a kettő rész között van.

Figyelt kérdés

[link]

8.1-ről lett frissítve 10-re, és szeretném átméretezni ezt a furcsa cca. 500-500 GB-os partíciókiosztást. A C-ről tenném a D-re, de ez az említett rész pont ott van...

Az is furcsa, hogy a rendszer számára fenntartott rész csak 350 MB itt, az én gépemen ez 549 MB.


2020. máj. 23. 21:41
1 2
 1/11 Mr. V. ***** válasza:
100%

Rendes particionáló programokkal áthelyezhetőek ezek a partíciók.

Minitool Partition Wizard pl. tud ilyet, ahogy szinte mind. 1-5 perc alatt elvileg meg is van.

2020. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mr. V. ***** válasza:
100%
Törölhető amúgy, ha rendelkezel telepítő meghajtóval (DVD, pen), amivel egy esetleges hiba esetén el tudod indítani recovery módban a gépet.
2020. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. máj. 24. 08:32
 4/11 A kérdező kommentje:

"áthelyezhetőek" ezt azért szeretném még megkérdezni!

Ezt a kis részt pl a C elé lehet tenni fizikailag? Mert ugye úgy van, hogy csak úgy lehet partíciókat átméretezni-összevonni, ha azok egymás mellett vannak közvetlenül, emiatt kéne a C éd D között lévő részt onnan eltüntetni? Szóval, hogyan tehetem a C elé...? Köszi.

2020. máj. 24. 10:04
 5/11 Mr. V. ***** válasza:

Ezért ajánlottam a particionáló programokat, amiknél grafikusan tudsz mindent csinálni. Tehát:


1. lépés: a C:-t eltolod az üres helyre (vagy átméretezed és a végét kihúzod, az elejét behúzod) Move/Resize (a lényeg, hogy előtte legyen kellő hely (549MB)

2. lépés: a Recovery partíciót az üres helyre MÁSOLOD!!!

3. lépés: az eredeti Recovery partíciót törlöd.

4. lépés: a C:-t átméretezed, azaz a végét kihúzod maximumra

5. lépés: Apply majd újraindul a gép és ezt a pár száz megát elkezdi pakolászni


Igazából nem értem minek 2 ilyen rejtett partíció, hiszen a 350MB, ami a win7-nél csak 100MB és ebből is 24MB van felhasználva. Ezen a telepítőCD recovery része található (nem grafikus), 550MB-ra már egy hordozható rendszer is elfér.


Viszont az áthelyezés után lehet hogy a win nem fogja tudni, hogy létezik ilyen meghajtó, hiszen ahol keresné, ott már nincs, így nézd meg ezt a videót (4 perctől kezd), ott leírja, hogyan kell felvenni egy bizonyos programmal ezeket az infókat.

2020. máj. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Próbáltam Minitool-t, nagyon jó program, régebben használtam is már sikerrel. Nem is kell nekem ez a rész, ez létrejött amikor a 8.1-re ráfrissítettem a 10-et, és pont ide.

Az a helyzet, hogy amikor törlöm ezt a beékelődött részt, akkor az már formázatlan, így ha húznám is rá a C-t nem megy, mert nem látja, nem NTFS gondolom. Ha formázom NTFS-re a már törölt részt, akkor megint nem megy a húzás, nem értem miért. A másolást, amit írtál, azt nem is csináltam, mert nincs rá szükségem, Aomei-vel majd csinálnék egy komplett mentést.

Próbáltam diskpart-tal is, az törölte--hurrá--, aztán megint formázatlan volt amikor Minitool-lal bootoltam, nem lehetett ráhúzni.

Gondolom az nem lehet ok, hogy nem másoltam a C elé, vagy gondolod igen...

2020. máj. 24. 21:05
 7/11 Mr. V. ***** válasza:

Vagy nem pro-t (vagy technician-t) használsz, vagy valamit rosszul csinálsz.

A Move/Resize nálam hibátlanul működik, ráadásul még a C-t is képes élő rendszeren kibővíteni.


Rákattintasz arra a partícióra, amelyiket nagyítani akarod, majd jobb klikk a sárgán, Move/Resize, ekkor jön elő a grafikus rész. Esetedben az alsó Unallocated Space After résznél van valami érték 600MB körül (nem 0). Ilyenkor a fenti grafikus részen jobbra kell húzni a végét (az az 500-600MB nem észrevehető 250GB mellett). A lényeg, hogy nulla legyen az alsó és felső érték is, a középső meg a legtöbb.


Amennyiben formáztad, akkor töröld mindenképp azt a partíciót, mert ÁTMÉRETEZNI csak ÜRES (formázatlan) helyre enged, meglévő partícióra nem, mert akkor az már MERGE (összeolvasztás) lesz és nem RESIZE (átméretezés).

2020. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi, rendes vagy.

Ez enyém Free verzió (live cd-n), akkor ez lehet a ludas... Nem tudnál segíteni, hogy legyen Pro verzióm is? Amit te használsz, az live cd, vagy telepítetted?

2020. máj. 25. 09:00
 9/11 Mr. V. ***** válasza:

Én rendszer alól használok "MiniTool Partition Wizard 11.0.1 Technician"-t.

Javaslom ulozto pont net oldalon keress rá és az 55MB-os változatot használd.

2020. máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Aha, nekem 9-es boot verzió ISO-ból.
2020. máj. 25. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!