Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem lehet a meghajtót optimali...

Nem lehet a meghajtót optimalizálni?

Figyelt kérdés

Mióta formáztam a gépet, azóta a D: meghajtón nem tudok töredezettségmentesítést futtatni. Azt írja ki, hogy "100% területkihasználtság". Amint elindítom rajta a töredezettségmentesítést, egyből abbahagyja, és ugyanazt írja ki, hogy "100% területkihasználtság". Próbáltam a Defraggler nevű programmal is, az sem tudja optimalizálni. Másnak volt már hasonló esete?

Mi lehet a megoldás?



2020. máj. 24. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:

"100% területkihasználtság"

Szó szerint mit ír ki? Nem lehet, hogy nem is töredezett a fájlrendszer?

2020. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, ahol azt írná ki, hogy "0% töredezett", ott azt írja ki, hogy "100% területkihasználtság".

Hiába elemzem, vagy próbálok meg optimalizálást futtatni, mindig ezt írja.

Szerintem valamilyen szinten töredezett lehet, mert már sokat töröltem, írtam a meghajtón.

Csak így nem tudom optimalizálni.

Ezt szeretném megoldani, hogy az adatot írja ki, hogy hány százalékban töredezett, ne azt, hogy "100% területkihasználtság".

2020. máj. 24. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
És amúgy hány százalékát használod a lemeznek?
2020. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy lehessen defraggolni, legalább 20% szabad hely kell neki, hogy tudjon hová pakolni. A 100% kihasználtság azt jelenti, hogy nem hagytál egy bit szabad helyet sem kb.
2020. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


1 TB-os HDD, kb. 200 GB adat van rajta, tehát van neki hely.

Ha az lenne a gond, hogy nincs elég hely a töredezettség-mentesítéshez, akkor kapnék róla egy hibaüzenetet.

Kb. két hete formáztam a gépet, azóta ilyen. Tudtommal nem állítottam el semmit, de mégis ezt írja. Ilyennel még nem találkoztam, és az interneten sem találtam rá megoldást.

Egyéb ötletek?

2020. máj. 24. 17:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Állítsd be magadat tulajdonosnak a drive tulajdonságaiban a biztonság fülön!
2020. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Chkdsk /f

Ezután legalább 200GB szabad hely legyen a filekezelő szerint. (lényegtelen mennyi folglaltat jelez - te csak ezt nézted)

Ezután futtasd a lemez optimalizálást.

2020. máj. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

Ezt, ha megteszed, kifejtenéd bővebben?


#7 Checkdisk-et már csináltam, nem változtatott semmin, ugyanaz a probléma. 200 GB hely van, ezzel nincs gond


Egyébként köszönöm a válaszokat!

Még valami ötlet?

2020. máj. 24. 23:19
 9/10 anonim ***** válasza:

"100% területkihasználtság"

Így magyarul? Próbáltam rákeresni, de nulla találat, a 100% nélkül is. Mit ír ki Szó Szerint? Biztos nem lemezkihasználtság vagy helykihasználtság?

2020. máj. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt írja szó szerint, magyarul.

Én is kerestem mindenfelé úton-módon az interneten, de nem tálaltam semmit, ezért kérdezem itt.

Angolul sem találtam hasznos információt. Tehát tulajdonképpen meg vagyok akadva ezzel.

2020. máj. 28. 17:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!