Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hackintosh erre a gépre?...

Hackintosh erre a gépre? Szerintetek jó lenne?

Figyelt kérdés

Grafikai célokra fogom használni a gépet (Adobe programok...).

Adatok:

CPU: I7 8700

Memória: 16GB DDR4

Grafika: GTX 1660 Gaming OC 6G

Tár: 500GB Samsung M.2 SSD, 1TB HDD



2020. máj. 24. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
nem
2020. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kérdés, erre minek akarsz Hackintosht rakni? Egy ilyen konfig még Windows alatt is stabilan fut.
2020. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2

Mert lehet szimplán nem szereti a windows-t? :)

Én is gondolkodok a Hackintosh-on, mivel a windows nagyon nem jön be, a linuxon pedig nem fut az adobe. Ideális arany középút lenne, mert megmaradna a bash szabadsága és nem lenne gond pl az office-al sem. Szóval vannak érvek mellette bőven!


Amúgy "elvileg" bármire fel lehet rakni... :)

https://www.youtube.com/watch?v=ATnpEOo3GJA

2020. máj. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
2# vagyok. Megnéztem a konfiguráció árát, amit a kérdező leírt a kérdése alá: nagyjából 315 ezer forint jön ki. Ennyiből (plusz ha még spórolna rá pár hónapig) már tudna magának venni egy Macbook Air laptopot, eredeti MacOS-el.
2020. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
45%

Hackintosht nem éri meg rárakni egy "mezei" számítógépre: nagyon sokat kell vele sz*rakodni, hogy egyáltalán elinduljon az egész, nem is beszélve arról, hogy van egy pár hardver komponens (hangkártya, wifi, stb.) amivel rengeteg problémája van a Hackintoshnak, patchelhetnéd őket egyesével, márha találsz rájuk megfelelő javítást, és akkor még nem is beszélve arról, hogy például az AppStoret nem is tudnád használni.


Nem arra akarlak biztatni, hogy feltétlen vedd meg a méregdrága Apple laptopokat / asztali gépeket, de gondold át, hogy megéri-e a Hackintoshal ennyit szenvedni.

2020. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 való igaz, de sajnos a macbook air nem kifejezetten hardverigényes munkára van. arra inkább a pro lenne, az viszont sokkal húzósabb ár.


#5 neked is teljesen igazad van, de ha valaki kitartó akkor összejöhet, láttam már belőle "siker sztorit"


Valóban én is hezitálok rajta, mert a szenvedés kissé vissza tart, viszont az OSX lenne az egyetlen megoldás a problémámra, szóval megértem ha valaki ugyanebben a cipőben van.


Kérdező:

[link]

Ezen az oldalon utána tudsz nézni, hogy az egyes hardverelemekkel mennyire lenne könnyű dolgod.

2020. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5

Hát nekem egy 100 éves Sandy gépre felment gond nélkül a Mojave... és mindenre van driver hozzá! :)

Működik az AppStore, de még az iCloud is szinkronizál mindent.

2020. szept. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!