Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség aközött, hogy...

Mi a különbség aközött, hogy record-olok egy macro-t Excel-ben, vagy leprogramozok egyet megnyitva a VBA-s felületet?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha nagyon kezdő kérdés. Most kezdek tanulni ilyeneket.


Azt már tudom, hogy felvehetem azt amiket csinálok és utána generálhatok hozzá egy gombot, amit megnyomva végigcsinálja ugyanazt az Excel mint amit én tettem.

De akkor mikor célszerű azon a programozói felületen írni egy makrót, amit a VBA mutat?



2020. máj. 27. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha olyan folyamatot akarsz leprogramozni, amit nem lehet makróként rögzíteni, vagy ha egyszerűen csak jobban bejön neked a programozás, mint a makrórögzítgetés...
2020. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nagyságrendbeli különbségek vannak a két módszer által nyújtott lehetőségek között, az utóbbi javára.

A makrórögzítés arra jó, hogy egy mozdulatsort rögzíts, és azt újra felhasználd. A makróprogramozás során pedig teljes függvényeket írhatsz, saját algoritmussal, nem csak meglévő dolgok gyors ismétlésére hagyatkozhatsz.

Igazából amit makrórögzítővel felveszel, azt kézzel is bármikor beírhatod, ez pusztán csak egy kényelmi funkció. Sőt, 99%-ban kiváltható egy előre elkészített, jól beállított munkalappal.

Programozásnál meg "azt csinálsz, amit akarsz". Pl. egyszer egyik munkatársamnak azt kellett megoldani, hogy egy fixen megadott rekurzív képlet hányadik lépésben fog 0,1-nél kisebb eredményt adni. És ezt automatizáltan kellett megoldani, tehát nem úgy, hogy örökítem a képletet, és figyelem, mikor lesz 0,1-nél kisebb. Az Excel beépített lehetőségeit használva ez egy kifejezetten nehéz, macerás feladat. Elindítottam a VBA szerkesztőt, és nagyjából 5 perc alatt írtam rá egy függvényt. Az 5 percben a motiváló energiaital kibontása, meg a tesztelés is benne van. ;)

Nem gyakran kell ehhez a lehetőséghez nyúlni, de ha az ember ismeri a lehetőségeit, akkor ezen ritka alkalmakkor nagyon komoly időt megtakaríthat.

2020. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na ez egy szemléletes példa volt. Köszönöm. Ment a zöld kéz.


Egyébként mit gondolsz, YouTube-tutorial-okat nézve mennyire sajátítható el a makró-írás tudománya?

2020. máj. 27. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!