Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az hogy megvan a...

Nyugigumi kérdése:

Miért van az hogy megvan a kellő fps de mégis be-be szaggat a játék? Infók lejjebb

Figyelt kérdés
Az elmúlt napokban enyhén be-be szaggatnak a járékok. Magyarán a régi beállításokon már nem úgy "produkál" a gép mint szokott. Ezek a szaggatások közben nem észlelek fps csökkenést. Nem tudom tényleg mi lehet a baj mivel most 1 hónapja lett pár alkatrész cserélve a gépben. A mostani gép ezeket tartalmazza: i5 7400 3ghz, Geforce gtx 1660 ti 6gb, 16 gb ram, 1 tb merevlemez amiből még 294 gb szabad, 120gb ssd amiből 20gb szabad még. sajnos nem tudom pontosan a tápot viszont azt tudom hogy erős szóval nem gondolom hogy az okozhatná a problémát HA esetleg harveres bajok vannak. Ezek az információk mellett 2x nyomtam be a vírusírtót de semmit nem talált valamint leszedtem a legfrissebb windows updatet amit 3x sikerült csak mert kaptam 2x kék hibát. Próbáltam futtatni ilyen "harver tesztereket" de azok sem mutattak semmiféle errort.Mellétéve az fps 70-120 között mozog. Nagyon köszönöm annak aki válaszol

#fps #szaggatás #miért van az hogy szaggat az a játék pedig jó a gép #szaggat a játék de jó a gép
2020. jún. 5. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikrolagnak hivjak, valami monitorozó program (pl msi afterburner) ki mutatja.

Mellesleg drivereid (foleg vga) rendbe vannak? Legujabb van fent? Ha azota vannak ezek a problemak, miota az uj videokarid beleraktad a gépedbe, lehet nem frissitetted a drivereit.

2020. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 pappgr ***** válasza:

[link]

így meg tudod állapítani mennyi az fps-ed a droppok pillanatában


Ami hirtelen eszembe jut, az cpu nem tud elég framet küldeni a videokártíának. Bár nem hiszem hogy a 7400 ne bírkózna meg a 1660-al. Esetleg nézd meg hogy nem-e melegszik túl.

Ezen kívül lehet még memória probléma. Milyen gyorsak és mennyi a CAS késleltetés? Esetleg próbáld meg másik memória csatornára tenni a memóriakártyákat, lehet hogy hibás a foglalat.


Az utolsó ötletem, az hogy a géped többet akar harapni mint amennyit meg tud rágni, próbáld meg korlátozni a max fps-t mondjuk 90-re vagy 60-ra ha amúgy sincs 120hz monitorod.

2020. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben ma megpróbálom, holnap jelentkezek. Köszönöm a segítségeket.
2020. jún. 6. 21:18
 4/4 A kérdező kommentje:
A drivereim rendben vannak mindenből a legújabb van fent. A túlmelegedést majd megnézem és is gyanakodtam rá. A memóriákat átteszem másik slotba .
2020. jún. 6. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!