Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen alkalmazást ajánlotok...

Milyen alkalmazást ajánlotok erre a célra?

Figyelt kérdés
Egy kis társalgó közösséget szeretnék alapítani különc típusú emberek számára. Fórumokhoz hasonló szerkezet lenne a megfelelő, ahol a tagok saját topikokat nyithatnak, vagy külön szobákat a különféle témáknak. Fontos lenne a jó áttekinthetőség, hogy a régebbi témák se vesszenek el, azokat is újra elő lehessen hozni. Nem szeretnék fizetni a szerverért.

2020. jún. 7. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Nem szeretnék fizetni a szerverért.

És akkor mit szeretnél?

A saját gépedről futtatni 0/24be..+az othoni netedet terhelni..stb??

Na ha szépen végig gondolod rá jössz az az ingyen forum már annyira nem is ingyenes.


Továbbá neked kéne valami oldal is..LEHETŐLEG INGYEN... :D

Na ebben viszont mákod van mert egy rakás letölthető oldal motor van..amivel kisebb nagyobb szívásokkal akár még valami hasonlót is tudsz csinálni mint amit szeretnél...


Ami biztos ,hogy az oldalad nem lesz pontossan olyan amilyet Te akarsz,nem lesz optimalizált,tele lesz hiányossággal,és biztonságosnak se mondanám.Viszont itt egy pár milliót meg spórolsz...:D


És tudod mi a szép az egészbe..nem kell ajánlanom egyetsem...fogod bérelsz egy webszervert..éves szinten kb 5k forint...Na megvan a szép webszervered hurrá...kapsz hozzá egy webes elérést és a legtöbb szolgáltató kis telepítő csomagokkal vár..egy valag forum ,vebáruház és közösségi rendszer közül csemegézhetsz..fogod kiválasztod a szerver már telepíti is magára...utána már csak fel kell fedezned és személyre kell szabnod.

Amennyiben ez sem megy...akkor legalább a grafikákat csináld meg hozzá és azzal sporolsz is..mert a egy ilyen rendszer a te igényeidre szabásának az ára olyan 200k forint körül van.


Ha a grafikát is csináltatod akkor szerintem ilyen 350körül ér véget majd az ára...(ennél lejjebb nem nagyon fox találni illetve aki ez az ár alá megy az olyan is lesz.(életed végéig fizeted a kis 10-20 ezer forintokat és sose leszel elégedett..))


ÓÓÓ és elfejeltettem a lényeget...Persze ez régen volt kb 5-6 éve mikor hasonló cipőben jártam mint te...azóta van már GDPR--szóval kéne egy ügyvéd vagy valaki aki keni vágja mert rendesen megvágnak miatta.(ezt vedd úgy h akár milliókra is büntethetnek...és nem forint..)És igen téged mint magánszemély vagy épp kb egy gyereket is aki meg csinálja a katicabogara rajongói oldalát.


Szóval gondolkodj el a dolgokon erössen ,hogy mire és miért kell az oldal...mi mibe kerül megéri-e megcsinálni.

Egyet jegyezz meg semmi de semmi nincs ingyen.<<ha te megtanulsz programozni és megcsinálod magadnak ..az sem lesz ingyen..mert programozni meg tanulni nem olcsó dolog...+rengeteg idő.az pláne h utána egy ilyen rendszert össze tudjál rakni.és utána még kezd el megépíteni.

2020. jún. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért #1 egy kicsit túldramatizálta a dolgot, de alapvetően helytálló, amit mond. (Nem túl életszerű, hogy egy amatőr magányszemélyt majd többmillió euróra büntetnek azért, amiért nem tér ki mindenre a felhasználási feltételekben... Még hivatalos intézményeket sem vágtak meg emiatt, pedig bődületes adatsértéseket látni nap, mint nap.)


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne vágj bele, csak előtte tényleg át kell nyálaznod a hatályos jogszabályokat.

Ami talán a legfontosabb, hogy 16 év alattiak csak szülő/gondviselő beleegyezésével használhatnák a rendszert. Ezt persze gyakorta ki szokták kerülni olyan módon, hogy egyszerűen tiltják 16 éves kor alatt a regisztrációt.

Csak a szükséges adatokat szabad begyűjtened, és meg kell indokolnod, hogy melyik adatra miért kérdezel rá. Továbbá tájékoztatnod kell a felhasználókat, amennyiben a weboldal a felhasználó számítógépén adatokat tárol. (Ez a jól ismert "kukis" figyelmeztetés.)

Továbbá biztosítanod kell a lehetőségét, hogy kérésre a felhasználó szerveren adatait megsemmisítsd.

Igazából nem akkora rémálom ez a GDPR, mint ahogy sokan mondják, csak kétszer át kell olvasni a törvényt, és alkalmazni a benne leírtakat.


Viszont!

Abban ne reménykedj, hogy majd te ingyen profi szolgáltatást fogsz üzemeltetni.

Vannak ingyenes dolgok az informatika világában, és az a kisarkított, demagóg mondás, miszerint "ha valami ingyen van, akor te magad vagy az áru", az sem helytálló mindig. (Sőt... most mondjam azt, hogy egy tök ingyenes Linuxot használok, ami még csak nem is kémked az adataim után, mint a kemény pénzekbe kerülő Windows?) De ami a szolgáltatónak pénzbe kerül, azt te nem fogod teljesen ingyen megkapni. Vagy csak bizonyos feltételekkel, és reklámokkal teleszórva; vagy neked is fizetned kell érte.

Léteznek ingyenes webtárhelyek. Mondjuk az atw.hu, vagy uw.hu. De ezek eléggé korlátozott lehetőséget biztosítanak a számodra. Egy egyszerű hobbi-weboldalnak jók, de komolyabb célra már nem igazán. Igaz, már a legtöbb ingyenes tárhelyen is futtathatsz PHP-t, meg van MySQL is, de azért nem 100%, hogy mókolás nélkül felmegy rá mondjuk egy CMS. Én ha kicsit is komolyabban gondolnám, akkor bérelnék egy VPS-t (egy Linuxos VPS mondjuk a DigitalOcean-nél, vagy a RackForestnél, Infotippnél, stb. 1000-1500 forint havonta, ami azért nem egy horror összeg), 1 évre a domain bérlés 1-2 ezer forint a .eu és .hu domainben, bár való igaz, ez esetben azért értened kell valamelyest az informatikához.

Ami pedig a célodnak leginkább megfelelne, az szerintem egy CMS. (Tartalomkezelő rendszer magyarul... csak ugye angol rövidítésekkel minden trendibb...)

Mondjuk a Drupal. Pont ilyesmire való. Mondjuk ha ránézel az ubuntu.hu oldalra, na, ilyen egy Drupal-oldal.

Természetesen ehhez is szükséges némi szaktudás és tapasztalat, de ha komolyan gondolod, nem lehetetlen ezt magadtól elsajátítani.

Nem értek egyet azzal, hogy valamit megtanulni csak óriási anyagi befektetéssel lehet. Sőt... Jó, én mondjuk szeretem, ha a kezemben foghatom az adott technika szakkönyveit, de az interneten szinte minden információ fellelhető, csak legfeljebb nem olyan összeszedetten és alaposan, ahogy az egy jó szakkönyvben. És egyébként így fejlődik az ember. Üzemeltetek pár (saját és intézményi) weboldalt és egyéb szervert, amiket ha mással írattam volna meg, akkor az komoly százezrekbe került volna. Így meg pár délután alatt elkészült, és megvan az az előnye, hogy mivel én csináltam, maximálisan átlátom, és ha valamit fejleszteni, változtatni akarok rajta, akkor sem kell mást nyaggatnom, meg a fél fizetésemet odanyújtanom.

2020. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!