Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meg lehet így oldali a Windows...

Meg lehet így oldali a Windows újratelepítést?

Figyelt kérdés

Azok a programok, amelyeknél azt szeretném, hogy automatikusan induljanak, azokat feltelepítem (előre leszedem pl. a HDD sentinel, az MSI Afterburner, a qBittorrent vagy az Eset telepítőket).


Viszont azokat, amik jelenleg megvannak, nem szeretnék bíbelődni a beállításaival, ezért átmásolom egy Portable mappába, és onnan fogom futtatni (Steam, Uplay, Opera, Vivaldi, TotalCommander).


Ez működhet így szerintetek? Vagy milyen olyan programokat ismertek, amiknél ez összegabalyodhat? Értelem szerűen ezek parancsikonjait létrehoznám a Start Menüben, de nagyon nem szeretnék ezentúl foglalkozni ezekkel a nem automatikusan induló programokkal.



2020. jún. 8. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a windows alapbol sem valami stabil rendszer, szerintem valami biztos sérulne.
2020. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A "telepítés" azért több egy egyszerű másolnásnál. Legalábbis Windowsnál. Amelyik szoftver nem hagyatkozik a regisztryre, annál valószínűleg működik az átmásolós módszer. A többinél eléggé valószínűtlen. A Total Commander működik "portable"-ként is, a többit még nem próbáltam.
2020. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a portable mappába másolás alatt azt érted, hogy a jelenlegi rendszerből kimásolod őket egy külső helyre, majd telepítés után visszamásolod, akkor az nem fog működni a programok 99%-ánál. Ha te kimásolsz mondjuk egy program 5 telepítési helyéből 1 darabot (a telepítési mappát), akkor a másik 4 hiánya miatt valószínűleg el sem fognak indulni.

A tiszta telepítés a megoldás ezekre is, nem véletlen hogy telepítőállományban vannak a programok és nem csak úgy a fájlokat kell a netről letölteni majd egy mappába rakni - van ilyen is, a portable verziós programok esetén. Ha olyan programokról van szó viszont aminek nincs portable változata (Steam, Uplay kapásból nincs), akkor a telepítőjére lesz szükséged, mert abban van meghatározva hogy melyik fájl/mappa/bejegyzés a rendszeren belül hova kerüljön a telepítéskor.

2020. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen Steam stb. esetében inkább hagyjam ? Valaki próbálta már?
2020. jún. 8. 14:27
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy még Win reinstall előtt telepítem a D:\ Programs-ba, majd utána csak átmásolom.
2020. jún. 8. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog működni, mert a reinstall során kitörlöd az összes többi részét a programnak ami a Users mappában van, meg a rendszerleíró adatbázisban. Egy program nem csak azokból a fájlokból áll, amit a célmappába berak, hanem van több függősége is, azokról pedig nem tudsz mentést csinálni.

Célszerű mindegyiknek a telepítőjét beszerezni, és újratelepítés után feltenni őket normálisan. Nem mintha gyorsabb lenne oda-vissza másolgatni több ezer fájlt, ahelyett hogy a telepítő kibontaná meg a helyére rakná neked.

2020. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, be is szereztem, csak akkor a steam és az ilyesmiket rendesen telepítem, a PDF konvertáló programjaimat, meg ezeket az egyszer futtatósakat pedig hagyom.
2020. jún. 8. 14:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meg úgy gondolom, hogy telepítsd csak fel normálisan!

Ezzel a másolgatással csak szívás lenne. Időt nem nyernél vele, hiszen mint írtad, újratelepítés ELŐTT feltelepítenéd. Akkkor meg nem mindegy idő szempontjából, hogy előtte, vagy utánna csinálod?

Természetesen a te dolgod, kísérletezz nyugodtan. :) Csak ne érjen nagy meglepetés, ha ez nem működik.

2020. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem megvannak a telepítők, hogy ha bármikor újra akarom húzni a rendszert, akkor gyorsan menjen illetve telepítés előtt a telepítőket is lefrissítem, csak így ugye tudom, hogy pontosan miket kell és nem marad ki semmi, nem reinstall után vadászom össze őket neten.
2020. jún. 8. 14:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Csinálj inkább egy saját telepítőt, ami az általad használt programokat is feltelepíti egy win Újratelepítésnél és akkor nem kell azokat külön feltenned még a gépre.
2020. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!