Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windowsban, hogyan tudom...

Windowsban, hogyan tudom megnézni a linux rendszerben lévő rejtett dokumentumokat?

Figyelt kérdés

A gépre rácsatlakoztattam a meghajtót SATA2-n keresztül. Van 4 partíció, ezeket mind felcsatoltam, így látom a windowsos meghajtóknál.


2 partíciónál linuxos mappák/fileok vannak. A 3. partíciónál nem tudja megnyitni, és formázni akarja a windows... a 4.-nél pedig az doksik egy része... erről lementettem mindent, de van olyan mappa amit ha törölni akartam total commanderben kiírta, hogy az almappákban van adat, és h biztos h akarom-e törölni... na most semmit nem láttam, és tök üres volt, pedig a rejtett fileokat is mutatja...illetve barátnőm állítása szerint sokkal több adata volt, csak sokat rejtetté tett régen.


Ezeket h tudnám windowsban előhozni?? mert le kellene mentenem neki, viszont a laptop amiben ez a meghajtó volt, behalt.


Köszönöm



2020. jún. 11. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen fájlrendszerek vannak a négy partíción?
2020. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
FAT32, SWAP, és 2 darab EXT4
2020. jún. 11. 22:03
 3/9 anonim ***** válasza:

A FAT32 okés, annak működnie kell. A Linux swap-et ne is akard megnyitni, az a virtuális memóriakezelés része, azt még Linux alatt is csak a rendszer használja, nem user mókolásra való. (Valószínűleg nem is fájlok vannak rajta, hanem memória lapok.) Az ext4-et pedig nem is értem, azt a Win (tudtommal) nem támogatja, csak valamilyen kiegészítő progin keresztül, ami vagy jól kezeli, vagy nem.


Ha a TC-ben a FAT32-ről akarsz törölni, akkor beállítások, megjelenés, és jobbra fent.

[link]

2020. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
+ Az ext fájlrendszerben a rejtett fájlok egész máshogy vannak "megjelölve", mint egy ntfs fájlrendszerben. Kevéssé kompatibilis a két rendszer a fájl-attribútumok szempontjából.
2020. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

FAT32-n gyakorlatilag pár darab linuxos file van (EFI\ububtu mappa, és 4 efi kiterjesztés, plusz egy cfg, ennyi amit F meghajtón látok ami a fat32) ha nincs rejtve semmi, de amit linkeltél total commanderhez rejtett file-os pipa, azt már bepipáltam, szóval kéne neki mutatnia, ha valami olyasmi van azon a partíción.


Igen a "G" a SWAP azt nem is nyitja meg.


A "K" partíció tele van linuxos mapákkal... nem tudom h ide ment-e a rendszer képet, videót, doksikat. Gondolom nem, ha csak nem az ember direkt ment ide valamit. SYS, TMP, LIB, SNAP, PROC, OPT, DEV, USR... ilyen mappák vannak ezen a partíción.


Az "M" parítció meg amit már konkrétan lementettem. Itt 2 mappa van, az egyiket mentettem, illetve a másikat is, de abban nincs semmi. Legalább is nem látom de ha törölni akarom akkor azt írja h az alkönyvtárakban van valami, de tök üresnek látom, hiába mutatja a rejtett fileokat a total commander.


Amúgy EXT2 volume managerrel tudtam felcsatolni windowsba ezeket a partíciókat.

2020. jún. 11. 22:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Na igen, sajnos ez ma le esett nekem. Erre keresnék valami megoldást amivel beletudok látni rejtett fileok / doksik kapcsán, mert le kéne mentenem a dolgokat.
2020. jún. 11. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:

"EXT2 volume managerrel tudtam felcsatolni"

Ext4-hez? Egyébként valóban többé-kevésbé kezeli az ext4-et is, de ha elég kitartó vagy, előbb-utóbb tönkre fogod tenni az ext4 fájlrendszert.


"A "K" partíció"

Ebből tudnia kéne bárkinek is, hogy az melyik?


"SYS, TMP, LIB, SNAP, PROC, OPT, DEV, USR... ilyen mappák vannak ezen a partíción."

Az egy Linux root partíció lesz. Az ott lévő mappák jó része maga a Linux rendszer, ill. olyan üres mappák, ahova futás közben csatolódnak fel a kernel által generált virtuális fájlrendszerek, vagy RAM-ban lévő átmeneti fájlrendszerek.

Úgy látom, nem fog sokáig működni az a Linux... (facepalm)

2020. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem másolj egy fat32 pendrivera egy live linuxot, arról bootolj, majd azzal mentsd le amit akarsz azon két ext4 partícióról...

A linux ismeri a win ntfs partícióit is.

[link]

2020. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Le lettek mentve az adatok, más nem volt rajta, szerencsére. Leformáztam és tettem rá egy win10-et.
2020. jún. 14. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!