Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » NTFS helyett REFS vagy más...

NTFS helyett REFS vagy más fájlrendszer adatsérülés szempontjából biztonságosabb? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mindig szabályosan távolítottam el a külső winchester-t, mégis, olyan adatsérülés következett be, hogy a fájlok az összes jogosultságaikat elvesztették (nem tudtam hozzáférni egyáltalán a tartalmához), chkdsk pedig rengeteg könyvtárnév és fájltöredék átnevezésével "örvendeztetett meg" (found.000, meg hasonló nagyon hosszú nevek)...

A Windows 10 rendszerben már meglevő REFS véd az ilyen esetekben vagy az ExFAT esetleg? Illetve REFS esetén egyáltalán van megoldás kijavítani hibás fájlrendszert, vagy az ügyel rá hogy ne történjen ilyen?



2020. jún. 12. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki kell kapcsolni a lemez gyorsítótárazását.
2020. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem
2020. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fájlindexelést mindig kikapcsolom, gyorsítótárazást nem tudom hol kell. Nem hiszem hogy az indexelés bekapcsolva hagyása védene bármi sérüléstől, bekapcsolt indexeléssel is volt ilyen probléma.
2020. jún. 13. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Ext4 fájlrendszer, bár linuxok fogják látni de 99% hogy ott nem fog ilyen történni (ha a lemez 100% hibátlan). Windowson akkor viszont felejtsd el ennek a használatát. Ext4 el egyébként gyorsabb az adatátvitel kisebb a töredezettség és még stabilabb is mint bármely fájlrendszer.
2021. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!