Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet dupla SSH kapcsol...

Hogyan lehet dupla SSH kapcsolatot létrehozni?

Figyelt kérdés

Fel kell mennem egy szerverre: ssh username1@server1.com, majd a távoli terminálból egy másik szerverre: ssh username2@server2.com, mert a távoli server közvetlenül nem elérhető és VPN használatára nincs lehetőség.

Így viszont nem tudom filezillában vagy filekezelőben kezelni a fileokat, hanem egyesével kell másolgani, ami gyakran nagyon körülményes, mert a köztes gépen alig van tárhely.


Valahogy meg lehet oldani hogy közvetlenül a saját gépemre másoljak a köztes gép nélkül? (még jobb lenne GUI-ban, pl filezilla vagy nemo..)



(linuxon dolgozom)



2020. jún. 15. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
SSH tunnel. A köztes gép egy portja a távoli gép SSH-jára fog mutatni, te a helyi gépen arra csatlakozhatsz.
2020. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ssh -N -f -L 8888:server2:22 username1@server1.com


köszi, most akkor kipróbáltam egy ilyet,

de ezeket írja ki a terminál:


channel 2: open failed: administratively prohibited: open failed


Ez azt jelenti hogy a legtöbb port is le van tiltva?

2020. jún. 15. 20:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Tiltva van. Próbáld meg a köztes gépen root jogokkal futtatni. Ha így se működik, akkor a távoli gépen van tiltva, bár annak elvileg nem kéne tudnia, hogy egy alagút végén van, ő csak egy mezei kapcsolatot kéne lásson.
2020. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a köztes gépen és a távoli gépen sincs rendszergazda jogom :(

akkor ez úgy néz ki hogy lehetetlen

2020. jún. 15. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell rendszergazda jog az ssh tunnelhez... Ha csinalsz kapcsolatot, es a klienst ugy proxyzod, hogy azon keresztul menj, akkor sem megy? Bocs, ha felreertem...
2020. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!