Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10-en hogyan állíthatn...

Windows 10-en hogyan állíthatnám vissza a felhasználó fiókot adminisztrátorként?

Figyelt kérdés

Az van, hogy a hozzáértésem siralmas és rettentő ügyesen elvettem magamtól az adminisztrátor jogot és nem tudom visszaállítani...

Kerestem megoldásokat a neten, de valahol mindig elakadtam, mert ugye nem tudok egy programot se elindítani adminként (csak nemleges választ tudok adni a kérdésre hogy futtassa e), máshol meg egyszerűen letilt egy 'access is denied'-el.


Mit lehet ezzel így tenni? xd

Köszi a válaszokat!



2020. jún. 23. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megvan a Windows 10 telepítő lemez? Ha igen, akkor tudok segíteni.
2020. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Nincs , windows 7-ről frissítettem

2020. jún. 23. 11:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Termékkulcsod van?
2020. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, nem is kell...


Töltsd le a MediaCreationTool 1909 (?)-et (vagy amilyen Windows 10 verziót használsz): MediaCreationTool 2004-et innen tudod letölteni:

[link]


Az 1909-est feltöltöttem neked:


[link]

2020. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az 111-et töröld ki a linkből!

Csak azért írtam, hogy engedje

2020. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezután kattints az ISO fájl készítésére (vagy nem tudom, hogy hívják, de az a lényeg, hogy azt csináljon)


Azt írd ki Pendrive-ra, vagy DVD-re, ezután már akár az 1-es is tud segíteni

2020. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4 Az a baj, hiába töltöm le, nem engedi hogy futtassam.

Megpróbálhatom másik gépről megcsinálni az iso-t, de onnantól hogyan tovább? #1?

2020. jún. 23. 21:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor dőlj hátra :)

Először is bootolj be a telepítőről. Amikor megjelenik a nyelv kiválasztása, kattints a (nem biztos hogy magyarul pont így van) rendszer javítása gombra. Ekkor elvileg feldob egy olyan lehetőséget, hogy illesztőprogramok betöltése. Mi most semmit nem arra használunk amire való, a lényeg hogy így kapsz egy fájltallózó ablakot.

Menj be a telepített rendszerpartíción a \windows\system32 mappába, majd nevezd át az osk.exe-t valamire, amit meg tudsz jegyezni. Ezután pedig nevezd át a cmd.exe-t osk.exe-re. Ezzel gyakorlatilag kicselezzük a rendszert, így bejelentkezés nélkül tudsz majd egy rendszergazda szintű parancssort indítani.

Indítsd újra a gépet, mostmár a merevlemezről. A bejelentkező képernyőn van valahol egy lehetőség hogy képernyő-billentyűzet. Ezt ha megnyitod, helyette a cmd fog megjelenni, ekkor már bátran mondhatod, hogy "Bent vagyok!".

Folyt. köv. azonnal...

2020. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na szóval

Írd be a következő parancsot:


net localgroup administrators neved


A "neved" helyére értelemszerűen a kérdéses felhasználónevet írd. És gyakorlatilag ennyi. Ismét indítsd újra a telepítővel és a leírt módon nevezd vissza azt a két fájlt a gyári állapotra.

Mostmár elvileg rendszergazda vagy. Ha elakadsz, írj :)

2020. jún. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönjük, 1-es :)


Na, sikerült?

2020. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!