Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Android x86 vagyis pc-re...

Android x86 vagyis pc-re android, érdemes-e?

Figyelt kérdés
Probáltam egy android x86 (oreo) verziot, de sok csiszolás ráférne még szerintem, Esetleg tapasztalatok, tanácsok érdekelnének, használta, használja e valaki ill. tudnátok e ajánlani érdemesebb verziót? esetleg ha duálbootban használjátok milyen os-el?

2020. jún. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Röviden: Nem. Szar. Nem erre találták ki.
2020. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi vele a célod?

Ha elsődleges rendszerként, komoly célra szánnád, akkor lebeszélnélek róla. Egyrészt mind az Android rendszer, mint az androidos szoftverek nagyban alapoznak arra, hogy egy hordozható készüléken használod. Kellemetlen tud lenni, amikor elindítasz egy alkalmazást, ami élből elforgatja a képernyőt...

Másrészt vannak szoftevrek, amik el sem indulnak, ha nem ARM architektúra van alattuk. Mert bár elvileg az Android az egy virtuális gép segítségével illeszkedik a fizikai hardverhez, ezt elég sok alkalmazás - a gyorsabb működés érdekében - megkerüli. Na, ennek az eredménye az, hogy nem fut az adott program x86-on.

Harmadrészt: elég sok minden nincs Androidon, ami a klasszikus asztali felhasználás során jól jönne. Az alkalmazások többsége ugyanis érintőképernyőre van optimalizálva, illetve elég sok közülük erősen le van butítva. (Gondolok például az Officera.)

De ha csak kísérletezgetni szeretnél vele, mondjuk másodlagos rendszerként, vagy Virtualboxban, akkor egy másodpercig sem jutna eszembe, hogy lebeszéljelek. (Már ha sikerül dual bootban feltelepítened, mert eléggé háklis tud lenni.)

2020. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3x feltettem, de pc-n a használati értéke 0. Viszont van egy-két játék, amik natív gyorsabban mennek, mint emulátorban, erre jó lehet, de ennyi.
2020. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, a választ, igen csak másodlagos rendszer lett volan kiséletezgetés téren, hogy megnézzem, milyen. Kb 3x próbáltam én is, de arra jutottam, hogy feljestős lesz.
2020. jún. 24. 16:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam emulátort is, de az meg "felzabálta" a rendszert kb :D
2020. jún. 24. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!