Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tudom alvó állapotba...

Nem tudom alvó állapotba kapcsolni a gépemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Próbáltam már a billentyűzeten lévő Sleep gombbal, a Start menüben, Alt+F4-gyel, de nem kapcsol alvó módba, csak a képernyőt kapcsolja ki.

Ha megmozdítom az egeret vagy megnyomok egy billentyűt újra bekapcsol a képernyő.


Kb. pár hete csinálja ezt.



2020. jún. 25. 03:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is olyan gépem van ami alvó állapotba rakja magát 15 percen belül

Aztán az egyik nap már nem rakta magát alvó állapotba

Ha meg manuálisan rakom alvásba, akkor meg fogja magát és egy percen belül bekapcsol újra

Nemtudom mi lehet a hiba, valami tönkremehetett

2020. jún. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Készenléti módban nem jó? Csökkentett energiafelvétel és tudod folytatni ahol voltál.
2020. jún. 25. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Tipikus Windows.
2020. jún. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy konstruktív is legyek, meg kell találni a háttérben ügyködő folyamazot, ami nem hagyja alidni és leállítani vagy letiltani.
2020. jún. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes... Energiagazdálkodási lehetőségeket nézd meg.

Azt, hogy az egérre meg billentyűre ne ébredjen fel, itt lehet megoldani:

Egér:


Eszközkezelő -> Egér vagy egyéb mutatóeszköz melletti nyíl -> Dupla katt a HID kompatibilis (vagy valami hasonló) egérre -> Energiagazdálkodás -> Az eszköz felébresztheti a számítógépet mellől vedd ki a pipát -> OK


Billentyűzet:


Eszközkezelő -> Billentyűzet -> HID billentyűzet eszközön dupla katt -> Energiagazdálkodás -> Az eszköz felébresztheti a számítógépet mellől vedd ki a pipát -> OK

2020. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem magától visszakapcsolódik az alvó állapotból egy fél perc után, hozzá se nyúlok
2020. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#4 Valószínűleg igazad van. És lehet, hogy tudom, melyik háttérfolyamat csinálja ezt. Köszönöm a válaszodat.


#5 Nem az a baj, hogy felébred, ha megnyomok egy billentyűt vagy megmozdítom az egeret, hanem az, hogy el sem alszik, csak kikapcsolja a képernyőt, ha alvó módba kapcsolom. Amúgy a billenyűnyomásra felébredés egy hasznos funkció, sosem kapcsolnám ki.

2020. jún. 27. 04:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!