Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy működik a NodeJS, NPM...

Hogy működik a NodeJS, NPM ilyen tkeintetben? (parancssori parancsok, -g)

Figyelt kérdés

Amikor valamit úgy telepítesz be, hogy 'npm install akarmi -g', akkor globálisan elérhető lesz a letöltött csomag a rendszerben. Szóval ,ha én mondjuk a C:\users\ mappában vagyok, akkor onnan is elérhetem az 'akarmi' szót mint parancsot, és használhatom, mintha egy beépített parancs lenne a rendszerben.

Ez mégis hogy működik? Hogyha azt szeretném, hogy saját ilyen "csomag" (parancs) is elérhető legyen, pl azt akarom hogy használhassam globálisan a 'cicafing' parancsot, annak attribútumokat adhassak, stb, akkor azt hogy tehetném meg?

Ha NPM-mel töltesz le valamit a -g jelzővel, akkor még újraindítani sem kell a gépet, tehát amint végez a letöltés, használhatod is bárhol a parancsot.


2020. jún. 27. 08:37
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!