Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes használni Windows...

Érdemes használni Windows 10-n a IObit, CCleaner, Driver booster hasonló programokat?

Figyelt kérdés
Halottam sok embertől hogy nem kellene használni őket, informatikus szerint is hülyeség használni.

2020. júl. 1. 18:09
 1/7 Derwer ***** válasza:
84%

Megerősítem, ezekre nincs szükség, egyik rendszeren se.

Jobb esetben kimutatharatlan a jótékony hatás, más esetben placebo, és sokszor pedig káros.

2020. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Az ilyen driver booster programokat a kényelmes, laikus embereknek találták ki.

Gyakorlatilag ismeretlen forrásból szed le drivert a hardverhez, legtöbb esetben sokkal nagyobb kárt okozva mintha nem lenne le frissítve a driver.

Volt már itt pár kérdés ezzel kapcsoltban, ahol a booster hazavágta a gépet.

2020. júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A ninite is csinál károkat?
2020. júl. 1. 18:32
 4/7 belapus ***** válasza:
100%

Driver Booster nem.Az IObit egyéb termékei közül talán az Uninstallert lehet megfontolni.Van a CCleanerhez hasonló karbantartó szoftvere is, az Advanced SystemCare.Sajnos elég mélyen bele lehet nyúlni vele a rendszerbe ahhoz, hogy egy tapasztalatlan felhasználó kárt okozzon.Mindkettőt alapbeállításon érdemes használni, már ha valaki ezt szeretné.

A külsős rendszer-karbantartók előnye az lehet, hogy egy parancsikonra kattintva több funkciót el lehet érni, mint a Windowsban, ahol sokszor keresgélni kell az alkalmazásokat, illetve a Windows sok olyan fájlt is megtartandónak ítél, amire egyébként nincs szükség.

2020. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

A Drive booster néha több kárt csinál, mint hasznot.

A hardver gyártó oldalairól kell leszedni az illesztőprogramokat.

Az IOBit egyéb termékeit nem ismerem, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.

A CCleaner-t már évek óta használom és egy mezei felhasználónak bőven elég az alapbeállítás.

2020. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. CCleaner a max, a többi szerintem felejtős (hozzáteszem, a CCleaner-hez is csak gond esetén nyúlok hozzá én például). SSD-t a gépnek és nem lesz gond, a Win10 amúgy is SSD-n futva villant igazán. HDD-n inkább a szenvedéssel határos a dolog, főleg ha még csak nem is 7200rpm-es a HDD (ez azért már ritka manapság).
2020. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Driver boosterrel meg semmi bajom nem volt. Pedig nem egy windowst raktam maf fel. Es szinte mindig ezt hasznaltam. Annyi csak, hogy a vga drivert szedtem le az eredeti oldalrol
2020. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!