Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újra elérhető az msn a nosztal...

Újra elérhető az msn a nosztalgia miatt? Többi lent.

Figyelt kérdés

A napokban talált rá az ismerősöm erre az oldalra ( [link] ) és én nagyon megörültem neki.

Fel is raktuk és bár nekem picit bénázik a Microsoft fiókommal való belépésnél viszont az ismerősöm email címével rendesen belép. Mi a véleményeket erről? Van más aki felfedezte és felrakta már?

Engem igazság szerint nem érdekel a facebook és örülök ha megszabadulok attól,hogy a facebook folyton a magán életemben vájkáljon és reklamokkal zaklasson azon a felületen ahol csupán csak az ismerőseimmel szeretném a kapcsolatot tartani... Szóval érdekelne a véleményetek az "új" msn visszatelepítésével kapcsolatban meg úgy az egésszel kapcs. :)



2020. júl. 11. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám meg a windows-live azonosítóm egy ilyen szoftvernek. Ha valaki innen kipróbálja, regisztráljon egy új fiókot hozzá.
2020. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
86%

max a 'nostaliga' miatt lehet jó egyszer felnézni de ennyi annyira telítodott már az a közösségi média piac h felesleges még egy ilyen is hiszen úgy sem fog átjönni sok rokon ismerős így azért a párért aki meg jönne tök felesleges még ezt is nézni. face, insta, twitter és még legyen egy msn is holott facen ott van mindenki nem kell váltogatnom a programok között h böngésző és facen beszélek majd aki megvan facen is ember azzal meg msnen :D nem látom értelmét


no meg mindegyik ilyen szutyok menti a beszélgetést ezt sem hiszem h kivétel lenne ez is vájkál csak lehet nem annyira pofábatolósan


max ugyis kell email majd oda célzott hirdetéseket küld és kész itt már csak úgy lehet kibújni a vájkálás alól ha nem használ az ember semmit de az meg elég kivitelezhetetlen

2020. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is azt csináltam. Egy másik email címet adtam meg.
2020. júl. 11. 16:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Már egy ideje "elérhető". :)

Nem volt rossz, én jobban szerettem, mint mondjuk a Fb Messengert, úgy is, hogy amúgy nem vagyok oda a Microsoftért. De ez még egy jó termékük/szolgáltatásuk volt, és természetesen az ilyesmit meg kell szüntetni.

Maga a szoftver bár hivatalosan nem támogatott, azóta is beszerezhető a telepítője, csak ugye a mögötte levő szolgáltatás szűnt meg.

A szolgáltatás részét a dolognak pedig le lehet másolni, mint ahogy az általad említett weboldalon is tették. A MS azonosítási eljárását pedig bárki használhatja a megfelelő szaktudással. Nem másabb ez, mint amikor különböző weboldalakra a Facebok / Google / MS azonosítóddal lehet belépni.

Hogy mennyire bíznék meg egy ilyen szolgáltatásban. Erre 10 éve még azt mondtam volna, hogy nem igazán. Most, hogy múltkor amikor Fb messengeren egyik barátommal arról beszéltem, hogy eléggé meghíztam, és erre egy hétig edzőtermeket, meg kamu fogyókúrás termékeket tolt a pofámba minden oldal, azt kell mondanom, hogy lehet, ez még tisztességesebb, mint a Fb Messenger. (Egyébként nem vagyok a célzott reklámok ellensége, de van egy határ, amin túl már sok.)

Én egyébként viszonylag kevés emberrel tartom a kapcsolatot Messengeren. Inkább telefonon, vagy e-mailben, vagy IRC-n.

Szóval igaz,

2020. júl. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4-es: és az az IRC ez mi?

Igen a facebookon figyelnek meg a rendőrök (is) be tudnak lépni a fiókodba.

2020. júl. 11. 20:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár évvel ezelőtt próbáltam. Nosztalgiára jó, de a mindennapi üzenetváltásaimat nem ezen keresztül végezném. Ez a Messenger változat jelenleg csak a korábbi MSNP protokollokat támogatja, a 2009 előttieket, ráadásul csak szórványosan fejlesztik. Én nem bíznék meg benne. Tudtommal mobilra nincs is normális, stabil kliens.

Ha nagyon különutaskodni szeretnék (és persze a partnereim is vevők lennének rá), akkor vagy azt csinálnám, hogy egy komolyabb end-to-end végponti titkosítást alkalmazó IM appot használnék, mint pl. Signal vagy Telegram (nekem jelenleg egyetlen Signalos partnerem van).

Vagy pedig fognám a Linuxos VPS-em, feldobnék egy ejabberd-et és megtanulnám bekonfigurálni. Ez XMPP alapú, folyamatosan fejlesztik, sok kiegészítő van hozzá, nyílt forráskódú, a saját kezemben van a szerverüzemeltetés, és bármelyik XMPP kompatibilis klienssel együttműködik, amiből van egy pár szinte mindegyik platformra. De ugyanígy, akár saját IRC vagy ICQ, de nekem az XMPP szimpatikusabb.


Egyébként a hatóságok egyébként bármelyik fiókodba be tudnak lépni.

2020. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A messenger valóban jó volt. Suli után az volt az első dolog hogy gép bekapcsol, messenger már ugrott is be. Kamera nélkül használtam, semmi intim képet nem küldtem és nem is küldtek nekem, és csak az volt a barátlistán akit valóban ismertem. 2008 magasságában nagyon jó dolog volt az azonnali üzenetküldés, és ami a legjobb hogy nem vittem túlzásba, nem untam meg, csak annyit ültem előtte amennyi egészségesnek számít.


Így van ez ma is a facebookal, én semmi mást nem használok, messenger sincs telepítve, egyszóval az az időszak elmúlt, elengedtem, szerintem az msn-től jobbat már nem is lehet kitalálni.


A kérdésben linkelt oldalt én nem bántanám és semmilyen adatom nem adnám meg ott. Belenéztem és kissé úgy tűnt magyartalan a szövege, szóval ez egy nagy kamu.


Egy a lényeg, ami régen volt sose hozza vissza semmi.

2020. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#5: Óh, a mai fiatalság... Az IRC egy chat rendszer. Akkoriban, mikor még híre-hamva sem volt a Facebooknak vagy az MSN Messengernek, de még a Google-nek sem, akkor volt elterjedve, olyan 98-2000 körül. Kellett hozzá egy külön program és különböző csatornákon lehetett csevegni, vagy természetesen privát chatet folytatni.

De jó is volt, mikor még középsulis számtech órán nyomtuk a mIRC-et és ökörködtünk a #hungary-n...

2020. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Volt nekem is anno, de nem igazán emlékszem már rá. Mitől olyan különleges? Voice, video, meg sima text chat + emojik, nem? Rá lehetne húzni egy msn kinézetű guit bármelyik ilyen programra és kész
2020. aug. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A hatóságok pedig dehogy tudnak belépni csak úgy a fiókodba. Ennyi erővel a családtagjaik, barátaik cuccait nézegetnék 0-24. Nyomós okkal, külön kérvényt kell benyújtaniuk az anyacéghez, amit legtöbbször el is utasítanak. Publikus statisztika stb van vezetve ezekről. Még egy szimpla telefonos lehallgatás sem megy úgy, hogy gondolnak egyet és hajrá.
2020. aug. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!